جهانگیری: دولت خوش حساب است؛ پول کسی را تاکنون نخورده

  • سیاسی
  • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷
    کد خبر :626880

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح هنرستان فنی و حرفه‌ای دماوند اظهار کرد: امسال ابتکار به خرج داده شده و این مراسم در شهرستان دماوند برگزار شد که کار ارزشمندی است.

 

وی افزود: بهتر است که این مراسم در استان‌هایی که شرایط سخت‌تری برای ایجاد فضاهای آموزشی دارند و در بازسازی فضاهای آموزشی عقب تر هستند برگزار شود و شاید تهران از این منظر جزو اولین‌ها باشد که از نظر فضای آموزشی بیشترین نیاز وجود دارد.

 

جهانگیری گفت: امسال کار بزرگی برای ایجاد هزار و 982 پروژه، 10 هزار کلاس درس، 16 استخر و 142 سالن ورزشی انجام شده و مجموعا بالغ بر سه هزار و 300 میلیارد تومان در این خصوص توسط بخش خصوصی و دولتی سرمایه‌گذاری است.

 

وی ادامه داد: کشورهایی که شرایط ما را داشتند و وارد چرخه توسعه شدند، بیش از این که به توسعه فیزیکی و کارخانه‌سازی فکر کنند، به آموزش و پرورش پرداختند، زیرا نسلی که در آنجا تربیت می‌شود آینده کشور را در دست دارد و می‌تواند کشور را به نقطه مطلوب برساند.

 

جهانگیری خاطرنشان کرد: امروز شاهد فعالیت کارخانه‌های چندهزار میلیارد تومانی در مناطق محروم هستیم که قبلا فقط در تهران و اصفهان وجود داشت؛ در اقصی نقاط کشور، پتروشیمی، آلومینیوم و فولاد ساخته می‌شود که بخشی توسط بخش خصوصی و بخشی توسط دولت صورت می‌گیرد.

 

وی عنوان کرد: ما راهکارهای مختلفی در قانون بودجه داریم که منابع مورد نیاز دولتی را تأمین کند، یکی از این راهکارها، ماده 56 به جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است.

 

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: اگر این اراده در آموزش و پرورش جدی است که تعداد 40 هزار واحد آموزشی نیمه تمام را سریع‌تر در پروسه یک ساله تکمیل کند، این موضوع، یکی از بهترین فرصت هاست که سهم دولت از محل نظام بانکی دولت گرفته و ارائه شود و در بودجه‌های سال بعد به نظام بانکی باز گردد.

 

جهانگیری با تأکید بر حذف مدارس ناامن گفت: ما باید اطمینان داشته باشیم که فرزندانمان در مدارس از امنیت کامل برخوردارند؛ مرحوم حافظی زحمت زیادی در این خصوص انجام دادند و یاد ایشان همیشه با این مدارس زنده خواهد بود.

 

وی در خصوص شهرستان دماوند تصریح کرد: دماوند منطقه‌ای در قلب شهر تهران با شرایط استثنایی، آب و هوا و کشاورزی مناسب است، چند مورد در دماوند از حساسیت بیشتری برخوردار است.

 

معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: دماوندی‌ها باید حساسیت ویژه‌ای داشته باشند که تهرانی‌ها، اراضی کشاورزی آنها را تبدیل به ویلا نکنند، ما با ویلاسازی در جای خود مخالف نیستیم، اما گاها تصرفات ناحقی اتفاق می‌افتد.

 

جهانگیری بیان کرد: فساد اقتصادی در دو زمینه پول و اراضی بیش از بقیه زمینه‌ها رخ می‌دهد، منابع ملی کشور و اراضی از جمله جاهایی است که باید حساسیت ویژه‌ای در این خصوص وجود داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: در خصوص مسأله کشاورزی نیز اصرار داریم که مسائل کشاورزان را حل‌وفصل کنیم و امیدواریم که دغدغه آنها برطرف شود؛ علاوه بر این، امروز بحث کمربندی دماوند نیز مطرح شد که این موضوع حتماً موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

دولت تاکنون پول کسی را نخورده است

 

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه از پیمانکار جاده کمربندی دماوند خواهش می‌کنیم که پروژه را تکمیل کند، عنوان کرد: دولت پول کسی را تاکنون نخورده است و بدهی‌های خود را پرداخت کرده است؛ یک ویژگی که دولت فعلی دارد این است که هم مطالبات خارجی و هم مطالبات داخلی پرداخت‌شده است.

 

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت ایران خوش‌حساب است، خاطرنشان کرد: ممکن است در بعضی مواقع بدهی‌های دولت به خاطر مشکلات موجود حدود یک سال عقب بیفتد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید