جنجالی ترین دزدی پایتخت با یک چکش!

    کد خبر :968662

دو پسرخاله که طراح اصلی سرقت از صندوق امانات بانک‌ملی شعبه دانشگاه تهران بودند بعد از گذشت 7.5ماه از سرقت، تحویل پلیس ایران شدند. متهمان در این مدت تحت نظر پلیس ترکیه بودند.

راز این سرقت بزرگ ساعت ۸ صبح دوشنبه شانزدهم خرداد امسال وقتی فاش شد که مسئول بانک ملی شعبه ‌‌دانشگاه تهران و همکارانش به محل کارشان آمده و متوجه سرقت از بخش صندوق امانات شدند. با دستور علیرضا بهشتی، بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه34 تهران تحقیقات ماموران آغاز و معلوم شد محتویات 168صندوق امانات شامل طلا، سکه و دلار سرقت شده است. دوربین‌ها و دزدگیر بانک از کار افتاده بود. رد سارقانی سابقه‌دار در این پرونده به‌دست‌آمد که در کمتر از یک هفته 14نفر در این رابطه بازداشت شدند اما دو پسرخاله که طراحان اصلی بودند به ترکیه گریختند. سرانجام با گذشت 7.5ماه از فرار دو پسرخاله، با پیگیری دادستانی تهران، دو روز پیش پلیس ترکیه متهمان را تحویل پلیس ایران داد و تحقیقات از این دو پسرخاله در پلیس آگاهی تهران ادامه دارد. یکی از متهمان در جریان بازجویی‌های پلیسی گفت: «تیر سال گذشته همراه برادرم و دوست‌مان با حفر تونل از خانه متروکه‌ای در قائمشهر وارد یکی از شعبات بانک در این شهر شده و 600میلیون تومان سرقت کردیم اما خیلی زود بازداشت شدیم و هرکدام 9 سال حبس گرفتیم و با وثیقه از زندان بیرون آمدیم. بعد از آن تصمیم به سرقت از صندوق امانات گرفته و ابتدا وارد بخش صندوق امانات بانک تجارت شدیم اما قفل‌ها باز نشد و ناکام ماندیم. بعد با جست‌وجو در اینترنت، نحوه بازکردن در صندوق امانات را یاد گرفته و این بار به مخزن صندوق امانات بانک‌ملی دستبرد زدیم. روز سرقت چهار نفر نقاب زده و از طریق ساختمان کناری بانک به رمپ خودرویی شعبه رفته، بعد وارد طبقه منفی یک شده و مرحله‌به‌مرحله، درهای آهنی را با هوابرش، باز کردیم. 12ساعت داخل بخش صندوق امانات بودیم. قفل صندوق‌ها چسبی بود و به‌راحتی با یک ضربه چکش باز می‌شد.»

به گزارش جام‌جم، وی ادامه داد: «بعد از سرقت، حدود 3000دلار سرقتی برداشتیم. می‌خواستیم یک سفر 10روزه به ترکیه برویم و بعد بازگردیم و اموال را تقسیم کنیم. دو ساعت قبل از افشای سرقت به ترکیه رفتیم و در آنجا بازداشت شدیم. مدتی در اختیار پلیس ترکیه بودیم تا این‌که ما را به ایران بازگرداندند.»

جنجالی ترین دزدی پایتخت

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید