جزئیات ممنوعیت‌های تردد دوهفته‌ای از سوی پلیس راهور

    کد خبر :836451
جزئیات ممنوعیت‌های تردد دوهفته‌ای از سوی پلیس راهور

پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ممنوعیت‌های تردد دوهفته‌ای در سراسر کشور را تشریح کرد.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در پی ابلاغ مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال و تشدید ممنوعیت‌های تردد در سراسر کشور، از ساعت ۱۲ ظهر امروز یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ این ممنوعیت‌ها در ورودی و خروجی تمام شهرها اعمال خواهد شد و تا پایان روز جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کنترل‌های فیزیکی و سیستمی توسط همکاران بنده در تمامی محورها صورت خواهد پذیرفت.

میزان جریمه در ممنوعیت‌های تردد دو هفته‌ای

سردار هادیانفر اظهار کرد: براساس قانون هرگونه تخلف در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است و تردد شبانه نیز از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ممنوع است و ۲۰۰ هزار تومان خودروهایی که قانون را رعایت نکنند جریمه خواهند شد و همچنین هر خودرو در طول شبانه‌روز یک بار جریمه خواهد شد.

او افزود: بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه خودروهایی که جریمه کرونایی دارند تا یک ماه فرصت پرداخت دارند، در غیر این صورت جریمه‌های آنها دوبرابر خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: همه مجوزهایی که تا قبل از تاریخ ۲۴مرداد از سوی هر مرجعی که صادر شده براساس مصوبه ستاد ملی کرونا باطل است و صرفاً مجوزهایی که از تاریخ ۲۴ مرداد به بعد توسط فرمانداری‌ها آن هم در مواقع بسیار ضروری و مدت محدود صادر شده باشد، اجازه تردد خواهند داشت.

وی گفت: تردد بار مسافر مجاز است، اما ظرفیت ناوگان حمل و نقل مسافر باید یک‌سوم باشد.

سردار هادیانفر ادامه داد: خروج تمامی خودروها با پلاک بومی از شهرها و ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دیگر ممنوع است و این موضوع بصورت استانی کنترل خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه خروج و ورود پلاک‌های غیربومی را نخواهیم داد.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: خودروهای غیربومی نیز که در شهرهای مقصد حضور دارند باید ظرف ۲۴ ساعت آینده این شهرها را ترک کنند و در صورت عبور از کمربندی استان‌های قرمز یا نارنجی مشمول جریمه نخواهند شد.

نحوه فعالیت مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در تعطیلات

او در خصوص مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک هم گفت: مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک فقط در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل خواهند بود و در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۵ و ۲۶ مردادماه) باز و آماده ارائه خدمات به هموطنان می باشند.

به گزارش ایرنا، رئیس پلیس راهور ناجا در پایان از هموطنان خواست، تاکید پلیس بر این است که تحت هیچ شرایطی قصد سفر نکنند، چراکه در بار ترافیک سنگین خواهند ماند و چاره‌ای جز برگشت نخواهند داشت و به منظور پیشگیری و قطع زنجیره ویروس کرونا و برای حفظ سلامتی خودشان به دستورات ستاد ملی کرونا و همکاران بنده که در سطح جاده‌ها مستقر هستند، اهتمام و جدیت بیشتری داشته باشند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید