جزئیات حضور بنیاد سینمایی فارابی در بازار فیلم جشنواره برلین ۲۰۲۲

    کد خبر :874390
جزئیات حضور بنیاد سینمایی فارابی در بازار فیلم جشنواره برلین ۲۰۲۲

معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی از برپا شدن چتر سینمای ایران در هفتاد و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین خبر داد و جزئیات آن را تشریح کرد.

رائد فریدزاده با اشاره به آخرین وضعیت حضور سینمای ایران در بازار فیلم جشنواره برلین گفت: امسال تصور بر این بود که بعد از گذر از شرایط همه‌گیری کرونا، بتوانیم چتر سینمای ایران در جشنواره برلین برپا کنیم اما با گسترش سویه اُمیکرون در اروپا و سختگیری‌های دولت آلمان در این زمینه، این احتمال به میان آمد که بازار فیلم برلین یا کلاً به تعویق بیفتد یا به شیوه دو سال اخیر مجازی برگزار شود. البته هنوز چیزی قطعی نشده و با توجه به شیوع گسترده این سویه در اروپا باید منتظر اعلام رسمی برگزارکنندگان جشنواره و مقام‌های کشور آلمان باشیم.

او با اعلام آمادگی بخش بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی برای حضور در بازار مجازی هفتاد و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین گفت: از دو سال پیش، امکان حضور سینمای ایران در بازار مجازی جشنواره‌های اروپایی فراهم شده و بر این اساس، تمام بخش‌های فعال سینمای ما زیر «چتر سینمای ایران» به صورت مجازی امکان فعالیت خواهند داشت.

به گزارش همشهری آنلاین، به گفته فریدزاده، امسال ۹ نهاد، شرکت و موسسه زیر چتر سینمای ایران حضور خواهند داشت که همچون سال‌های گذشته، آثار و محصولات خود را عرضه می‌کنند. هفتاد و دومین دوره جشنواره برلین ۱۰ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ در پایتخت آلمان برگزار می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید