جزئیات افزایش حقوق سرایداران در سال ۱۴۰۳

    کد خبر :1062864
افزایش حقوق سرایداران

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش از افزایش تا ۲ میلیون تومانی حقوق سرایداران علاوه بر افزایش حقوق سالانه خبر داد و گفت: در حال حاضر حقوق سرایداران در حدود ۱۰ میلیون تومان است و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

فرهادی با بیان اینکه سرایداران در وزارت آموزش‌وپرورش با سایر نیروهای خدماتی متفاوت هستند گفت: این افراد به نوعی نگهبان اموال مدرسه، نیروهای خدماتی مدرسه، نامه رسان مدرسه و بابای مدرسه هستند و ما آن‌ها را جزو مهمی از نظام تعلیم و تربیت می‌دانیم، لذا معتقدیم از نظر پرداختی صرفا حداقل حقوق برای آنها در نظر گرفته نشود و تا ۲ میلیون در حقوق امسال مازاد به حقوق به آنها پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه این افزایش از فروردین ماه اعمال می‌شود افزود: با توجه به اینکه در چه مدرسه‌ای و چه میزان زحمت بر دوش آن‌ها است به نسبت تعداد دانش‌آموزان در آن مدرسه تا ۲ میلیون تومان به حقوق آن‌ها اضافه می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه معتقدیم این میزان افزایش کم است ادامه داد: امیدواریم بتوانیم مقدار بیشتری به حقوق آن‌ها اضافه کنیم اما آنچه ناظر به قانون و ناظر به اعتبارات است، تلاش می‌کنیم این ۲ میلیون تومان مازاد به حقوقشان پرداخت شود.

فرهادی مشکل کمبود حقوق این افراد را تعیین کف حقوقی عنوان کرد و گفت: برای مستخدمین، مدرک تحصیلی دیپلم و پایین تر است و معمولا حداقل حقوق را دریافت می کنند؛ اکنون حقوق ۱۰ میلیون تومان برای تامین اجتماعی (آنها هم ناظر به تامین اجتماعی هستند) در نظر گرفته شده است و تلاش می کنیم ۲ میلیون تومان را مازاد بر حکم و حقوق پرداخت کنیم.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش همچنین درباره کد استخدامی مهر آفرینان افزود: برای آن‌هایی که کد مستخدم از سازمان اداری استخدامی توانستیم دریافت کنیم، بخش زیادی انجام شده، تلاش می کنیم مشکل بقیه نیز حل شود.

وی اظهار کرد: ما باید کد را از اداره استخدامی بگیریم؛ قبل از سال، سامانه سازمان مشکل داشت که اکنون رفع شده و تلاش می کنیم کد همه گرفته و مشکل حل شود.

صدا و سیما

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید