جریمه سنگین ایران در پی دوپینگ دو کشتی گیر

  • ورزشی
  • دوشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۳ ۱۴:۱۴
    کد خبر :1058173
جریمه سنگین ایران دوپینگ کشتی گیر

اتحادیه جهانی کشتی فدراسیون ایران را به خاطر دوپینگ جریمه کرد.

سال 1403 با یک خبر تلخ برای کشتی ایران آغاز شده است و فدراسیون کشتی به دلیل تخلف و دوپینگ کشتی گیران نوجوانان و جوانان در سال های گذشته، جریمه سنگین دلاری شده است.

بر این اساس اتحادیه جهانی کشتی بابت تأیید نهایی دوپینگ کشتی گیرانش در مسابقات بین المللی، 20 هزار فرانک سوئیس معادل 22 هزار دلار فدراسیون های ملی را جریمه می کند و پرداخت نشدن مطالبات اتحادیه جهانی و همچنین بالا رفتن تعداد دوپینگ، در نهایت باعث تعلق فدراسیون و عدم حضور تیم های ورزشی آن کشور در مسابقات می شود.

بر این اساس اتحادیه جهانی کشتی بابت دوپینگ دو کشتی گیر رده سنی نوجوانان و جوانان ایران که در سال های گذشته انجام شده و و چندی پیش به تأیید نهایی رسیده، از حساب فدراسیون این جریمه را که حدود دو نیم میلیارد تومان می شود را کم کرده است.

با توجه به اینکه فدراسیون کشتی به شدت با تخلف دوپینگ برخورد کرده و در طی 3 سال گذشته نیز از تمامی کشتی گیران در بدو ورود به اردوها تعهد گرفته است که در صورتی که دوپینگ کنند این تخلف اول متوجه خود کشتی گیر و بعد متوجه هیات کشتی مربوطه است، اگر این جریمه که پول بیت المال محسوب می شود، از سوی کشتی گیر پرداخت نشود، ضمن پیگری از طریق قانون به جهت جبران خسارت وارد شده، کشتی گیر متخلف به صورت مادام العمر محروم خواهد شد.

لازم به ذکر است فدراسیون کشتی بر اساس شعار مبارزه با دوپینگ، برخوردی قاطع و محکم با این تخلف داشته به طوری که آمار ورزشکاران دوپینگی طی چند سال گذشته به شدت کاهش داشته است.

به گزارش فارس، گفتنی است اسامی کشتی گیران متخلف که موجب خسارت به کشتی کشور شده اند، بزودی اعلام خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید