ثروتمندان قطری برای شکار حیوانات به ایران آمدند؟

    کد خبر :866877
ثروتمندان قطری برای شکار حیوانات به ایران آمدند؟

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر درباره حضور گروه قطری در این استان و حواشی به وجود آمده در این باره توضیح داد.

عصر دیروز (۱۰ آذر) تردد چندین دستگاه خودرو لاکچری و شاسی‌بلند با شماره پلاک قطر مقابل پلیس راهور بوشهر برای مجوز تردد خبرساز شد.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از وجود این افراد در بوشهر ابراز نگرانی کردند و دلیل ورود این اتباع خارجی را شکار پرندگان اعلام کردند. آن‌ها معتقدند این خودروها متعلق به ثروتمندان قطری است که با تجهیزات کامل برای شکار پرندگان کمیاب به بوشهر آمده‌اند.

فرهاد قلی‌نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در واکنش به این نگرانی گفت: پس از اطلاع از ورود این خودروها، پیگیری لازم در این خصوص از طریق دستگاه‌های متولی انجام گرفت و تاکنون ادوات شکار و صید نزد این افراد دیده نشده است.

او افزود: با توجه به اینکه هیچ‌گونه پروانه شکار و صیدی برای اتباع خارجی در استان بوشهر صادر نشده، هرگونه شکار و صید گونه‌های جانوری ممنوع است و در صورت دیدن هرگونه تخلف زیست‌محیطی ضمن جلوگیری از شکار و ورود به زیستگاه‌ها و مناطق حفاظت شده استان، پیگیری قضایی صورت خواهد گرفت.

او ادامه داد: هرچند تا این لحظه شهروندان قطری هیچ مراجعه یا تماسی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان نداشته‌اند، از مراجع ذی‌صلاح پیگیری کردیم و شماره‌گذاری متوقف شده است. البته قصد شکار برای این افراد نامشخص است.

به گزارش همشهری‌آنلاین، به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، همیشه ورود اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس به کشور به قصد شکار نیست و به طور قطع هرگونه شکار و صید گونه‌های جانوری و ورود به زیستگاه‌ها بدون مجوز ممنوع است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید