ثبت نام زائران اربعین در سامانه حج و زیارت

    کد خبر :920344
ثبت نام زائران اربعین در سامانه حج و زیارت

وزیر کشور با اعلام اینکه از روز‌های آینده سامانه حج و زیارت برای ثبت نام مشتاقان زیارت اربعین حسینی (ع) فعال می‌شود، گفت: همه عزیزانی که در این فعالیت مهم فرهنگی شرکت می‌کنند، باید در این سامانه ثبت نام و حتی مرز و مدت زمانی که می‌خواهند در عتبات عالیات بمانند را مشخص کنند.

دکتر احمد وحیدی روز دوشنبه در نود و یکمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع)، خدمت در مسیر اباعبدالله الحسین (ع) را توفیق الهی دانست که باید با تلاش بیشتر، قدردان آن بود.

وی بر فراهم ساختن حداکثر ظرفیت برای پذیرش زائران اربعین حسینی، تاکید کرد و افزود: ایمنی، آسایش، ارزانی و راحتی سفر، خواسته‌ها و انتظارت زائران عزیز اربعین حسینی است.

احمد وحیدی در جلسه هماهنگی ستاد اربعین گفت: این جلسه برای رسیدگی به کار‌ها و برنامه‌های برگزاری راهپیمایی اربعین برگزار شد. از چند ماه پیش این جلسات شروع شد و با حضور استانداران و استان‌های مرکزی و مرزی در حال برگزاریست.

وی افزود: با مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام؛ نیروی انتظامی؛ وزارت راه؛ وزاررت نیرو و وزارت امورخارجه که در این راهپیمایی مسئولیت‌های مختلفی دارند جلسات متعدد برگزارشده است.

وزیر کشور تصریح کرد: درباره موضوعات مختلفی، چون حمل و نقل، جاده ها، اسکان و پشتیبانی خدماتی و تغذیه‌ای بحث شد.

وی گفت: امیدواریم با مشارکت همگانی و مردمی و دولتی یک سفر خوب و راحت و ایمن برای زوار فراهم کنیم.

وحیدی درباره ثبت نام زائران گفت: امکان ثبت نام زوار در روز‌های آینده در سامانه ثبت نام فراهم خواهد شد و همه افرادی که می‌خواهند در راهپیمایی و پیاده روی اربعین شرکت کنند در این سامانه ثبت نام کنند تا ما مطلع باشیم برای چه تعداد زوار باید خودمان را آماده کنیم.

وی اظهار داشت: درباره واکسن، پیش بینی ما این است که زائران عتبات عالیات حتما یک دز یادآور تزریق کنند.

وزیر کشور خواستار توجه جدی به ایمنی در تمام حوزه‌ها اعم از حمل و نقل و بهداشت و امنیت زایران شد و اظهار کرد: نخستین مساله سهولت در سفر، حمل و نقل است و باید به طور ویژه به آن توجه کنیم. باید به دنبال آن باشیم تا حمل و نقل را تا استان‌های مرزی ریلی کنیم چرا که ایمنی، راحتی و حجم مسافران در حمل و نقل ریلی بالا است.

دکتر وحیدی بر رایزنی مداوم با طرف عراقی تاکید کرد و ادامه داد: در نقاط مرزی و در داخل عراق و موقع برگشت، تردد زائران سامان دهی شود تا در این هوای گرم معطل نشوند.

وی هزینه حمل و نقل هوایی را برای سفر به عتبات عالیات، گران دانست و بر مدیریت کردن آن تاکید کرد.

وزیر کشور اضافه کرد: امکانات پشتیبانی همچون آب و غذا باید به خوبی ساماندهی و ظرفیت‌های متنوع کشور به کار گرفته شود.

دکتر وحیدی برنامه ریزی برای اسکان زایران در داخل عراق را ضروری دانست و یادآور شد: باید تحلیل دقیقی از حضور مردم و اینکه از کدام مرز می‌روند و چند روز در عراق می‌مانند، داشته باشیم.

وی همچنین درباره مدیریت بیماری کرونا در ایام اربعین حسینی (ع)، اظهار کرد: تاکید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر تزریق دز یادآور است.

وزیر کشور با ذکر این نکته که دشمن بر اختلاف افکنی میان ایران و عراق تمرکز دارد و البته در اجرای این هدف ناکام مانده است، خاطرنشان کرد: زیارت اربعین حسینی (ع)، دوستی و اتحاد ملت ایران و عراق را تقویت می‌کند.

صدا و سیما

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید