تولید انسولینی که تنها هفته‌ای یک بار باید تزریق شود

  • آرشیو
  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۱۸
    کد خبر :803544
تولید انسولینی که تنها هفته‌ای یک بار باید تزریق شود

میلیون‌ها انسان مبتلا به دیابت باید هر روز به خود انسولین تزریق کنند که موجب آزار آنهاست. اما نوع جدیدی از این دارو ابداع شده که فقط باید هفته‌ای یک بار تزریق شود.

در حال حاضر دومین مرحله از آزمایش بالینی این نوع انسولین در حال انجام است که نشان می‌دهد این دارو به احتمال زیاد از تأثیرگذاری و ایمنی لازم برخوردار است.

اصلی‌ترین دارویی که در این ترکیب انسولین به کار گرفته شده، آی کدک نام دارد که نیمه عمر آن به ۱۹۶ ساعت می‌رسد که کمی بیش از هشت روز است و بنابراین بعد از هر بار تزریق به مدت یک هفته کارایی خواهد داشت.

این دارو که توسط شرکت نوو نوردیسک تولید شده با اصلاح مولکول‌های انسولین از شکسته شدن آن توسط برخی آنزیم‌ها جلوگیری می‌کند و آزاد سازی انسولین را به صورت ثابت تضمین می‌کند.

به گزارش مهر، آزمایش این داروی انسولین جدید در آمریکا از شهریور ماه سال ۲۰۲۰ آغاز شده و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد داروی مذکور در صورت یک بار تزریق در هفته به همان اندازه تزریق روزانه انسولین عادی در جهت مدیریت سطح قند خون مؤثر است. با این حال برای کسب اطمینان از تأثیرگذاری این داروی جدید هنوز باید بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد. این دارو برای استفاده مبتلایان به دیابت نوع اول یا دوم تولید خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید