جدیدترین اخبار
6 اسفند 1398 ساعت 09:27 ورزشی کد خبر :690442
برای چاپ کلیک کنید

توضیحات گل محمدی و قلعه نویی درباره جنجال بازی لغو شده

توضیحات گل محمدی و قلعه نویی درباره جنجال بازی لغو شده

امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در جواب اظهارات محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل پرسپولیس مبنی بر حواشی دیدار لغو شده دو تیم سپاهان و پرسپولیس گفت: من در مصاحبه‌های خود همیشه از تیم خودم صحبت کرده‌ام؛ بنابراین این حق را به آقای انصاری فرد نمی‌دهم تا سپاهان را متهم به دروغ گویی کند. او می‌تواند از پرسپولیس و حق این تیم حرف بزند. من تصمیم بر زدن این حرف‌ها نداشتم، اما می‌گویم تا مردم حقیقت را متوجه شوند. ما بر اساس قرار قبلی خود، تمام روند پیش از بازی را طی کردیم. ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه وارد لابی هتل شدیم تا به سمت ورزشگاه نقش جهان حرکت کنیم، اما با جمعیت زیادی از هوادار‌ها جلوی درب هتل روبرو شدیم و تا ساعت ۱۵:۳۰ نتوانستیم از هتل خارج شویم (دیدار این دو تیم باید ساعت ۱۶:۱۵ شروع می‌شد). من در طول ۴۰ سال تجربه خود در فوتبال، تا به حال در این شرایط قرار نگرفته بودم. تمام سعی خود را کردم تا به کسی آسیبی نرسد و از دماغ کسی خونی نریزد.

او افزود: من از مسئولان خواهش دارم تا دوربین‌های هتل را بگیرند و مشاهده کنند تا متوجه شرایط خاص ما در آن زمان بشوند. همچنین دوربین‌های راهروی ورزشگاه نقش جهان را مشاهده کنید تا متوجه بشوید که فیلم گرم کردن بازیکنان ما در راهرو برای قبل از بازی بوده نه روز بعد از بازی. کلید تمام مباحث در دوربین‌های هتل و ورزشگاه است.

قلعه نویی در پاسخ به این حرف انصاری فرد که «تیم سپاهان متولی بازی بوده است» گفت: تیم سپاهان تنها میزبان بازی بوده است و نه متولی آن…

سرمربی تیم سپاهان درباره شرایط خاص حاکم روبروی هتل این تیم قبل از حرکت به سمت ورزشگاه نقش جهان، گفت: من به آقای تابش هم گفتم، شهر در وضعیت امنیتی قرار داشت. ما در استانداری با چند نفر صحبت کردیم تا بازی برگزار نشود، اما آن‌ها گفتند منافع ملی حکم می‌کند این این دیدار انجام شود. با تمام این اوصاف، بنده، آقای فتاحی و کیانی صحبت کردیم تا این بازی لغو شود، اما این اتفاق رخ نداد. من خواهش می‌کنم استاندار و فرمانده نیروی انتظامی‌محترم در این قضیه ورود کنند تا مشخص شود حق با چه کسی است.

در ادامه یحیی گل محمدی به روی خط برنامه «فوتبال برتر» آمد و درباره اتفاقات بازی تیمش مقابل سپاهان اظهار کرد: فرمانده نیروی انتظامی‌اصفهان خیلی از ابهامات را برطرف کردند و معلوم شد که سپاهان هر وقت که می‌خواست می‌توانست از هتل بیرون بیاید. سپاهان ۱۶:۲۰ وارد استادیوم شد و در اسرع وقت می‌توانست به بازی برسد. ما داخل راهرو هیچ بازیکن سپاهانی را ندیدیم. این فیلمی‌که پخش شده است، هر موقعی می‌توانست گرفته شود. این دوربینی که از بازیکنان سپاهان گرفته شده است، معلوم است که با موبایل گرفته شده و هر وقت که ممکن بود، می‌شد که این فیلم را ضبط کرد.

او ادامه داد: قانون خیلی خوب مشخص می‌کند که سپاهان میزبان بازی است. اگر هواداران پرسپولیس مقابل هتل سپاهان بودند می‌شد طور دیگری قضاوت کرد، اما اتفاقاتی که افتاده است، قابل کنترل بوده و سپاهان اراده‌ای برای بازی مقابل تیم ما را نداشته است. خیلی از کارشناسان حقوقی به این مساله اذعان داشتند. به نظرم ما این نیم ساعتی که در استادیوم ماندیم را هم نباید می‌مانیدم. یک نفر از تیم سپاهان در چمن ورزشگاه دیده نشد و معلوم بود که سپاهان نمی‌خواهد با ما بازی کند.

قلعه نویی در پاسخ به اظهارات یحیی گل محمدی گفت: شما آدم اخلاق مداری هستی و تعحب میکنم که شما هم چطور داری درباره سپاهان قضاوت میکنی. من در صحبت‌های خودم به پرسپولیس احترام گذاشتم. اینکه شما میگویی این فیلم شما میتواند یک روز دیگری ضبط شده باشد، دور از اخلاق است. شما درباره تیم خودت صحبت کن. من این صحبت‌ها در شان شما نمیدانم.

قلعه نویی افزود: شما میتوانی درباره کار‌هایی که پرسپولیس انجام داد صحبت کنی و من هم میتوانم درباره تیم خود صحبت کنم. همه ما برای این مردم فوتبال بازی می‌کنیم. ما یک ساعت و نیم پر تنش را مدیریت کردیم که اتفاقی برای هواداران سپاهان نیفتد. شما یک بار فیلم‌های هتل را نگاه کنید و شرایط را بسنجید. برای پرسپولیس هیچ مشکلی نبود، چون امنیت برای این تیم برقرار بود. اگر هوادران شما به هتل بیایند و بگویند و بازی نکنید شما چه کار می‌کنید؟ ما کار‌های خود را انجام دادیم. شاید هم اگر در بازی می‌آمدیم، شکست می‌خوردیم. من شرایطی را بیرون هتل دیدم که در این ۴۰ سال ندیدم. شما اگر فیلم‌های هتل را ببینید همه چیز مشخص می‌شود. ما ساعت یک ربع به دو آماده بودیم که به استادیوم برویم، اما این مسائل حاشیه‌ای کنار هتل پیش آمد.

سرمربی سپاهان خاطرنشان کرد: من صحبت‌های فرمانده نیروی انتظامی‌اصفهان را گوش کردم. آقا یحیی شرایط برای ما غیر عادی بود من شرایط را مدیریت کردم. من قهرمانی آسیا را تجربه کردم و در خارج هم فوتبال بازی کردم. تیم ما عزم این را داشت که بازی کند. من اینقدر که به لحاظ روانی تحت فشار بودم که دیگر فوتبال برای من اهمیتی نداشت و فقط می‌خواستم در این مدت اتفاقی نیفتد. ما این آمادگی را داشتیم که مقابل پرسپولیس بازی کنیم.

او تاکید کرد: ما ساعت ۵ در راهرو بودیم و به آقای مرادی اعلام کردیم که برای بازی آماده هستیم. طبق قانون وقتی بازی قرار است که دوباره آغاز شود، عوامل بازی باید حاضر باشند.

یحیی گل محمدی در واکنش به صحبت‌های سرمربی سپاهان گفت: تیم ما نیم ساعت منتظر تیم سپاهان بود و هیچ مشکلی برای بازی کردن وجود نداشت. اینکه تیم میزبان دیر می‌آید، ربطی به ما ندارد و همان نیم ساعت را نباید منتظر می‌ماندیم. تیم سپاهان در آن نیم ساعت وارد ورزشگاه شده. چرا زودتر به زمین بازی نیامد؟ اصلا به جای اینکه در موکت گرم کنند، چرا در زمین بازی گرم نکردند؟ ما در این نیم ساعت صبر کردیم، اما دیدیم که سپاهان به ورزشگاه نیامد. در این شرایط آقای مرادی ما راهی رختکن کرد و بازی برگزار نشد.

سرمربی سپاهان در واکنش به صحبت‌های گل محمدی تاکید کرد: ما به خاطر شرایطی که داشتیم در راهرو گرم کردیم. ورزشگاه دو راهرو بزرگ دارد و ما نمی‌توانیم تیم حریف را را ببینیم. ما در راهرو خودمان خود را برای بازی آماده کردیم. ما طبق روال عادی باید یک ساعت و نیم قبل به استادیوم می‌آمدیم، اما اینطور نشد و با وجود تمامی‌شرایط ساعت ۵ آماده بازی بودیم.

قلعه نویی افزود: مشکل ما خواسته تماشاگران سپاهان بود. دوستان سازمان لیگ می‌توانستند این بازی را مدیریت کند. چرا در برنامه ریزی‌ها برنامه‌های بازی تیم ما و استقلال مشخص نیست؟ این بازی برای چند تیم تعیین کننده بود. ما ساعت ۵ اعلام آمادگی کردیم و وظیفه آقای مرادی این بود که بازی را برگزار کند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال که از کمیته انضباطی برای این بازی چه انتظاری دارد؟ گفت: من از کمیته انضباطی می‌خواهم ثابت شود که این فیلم‌ها گرفته شده جعلی نیست و فیلم‌های هتل نشان داده شود که شرایط برای ما خوب نبوده است. من هیچ نظری ندارم و هر چه قانون بگوید همان است. در مجموع باید بگویم که تیم ما برای بازی آماده بوده است.

یحیی گل محمدی نیز در پایان تاکید کرد: من فکر می‌کنم قانون کاملا مشخص است و اتفاقاتی که افتاده است کاملا واضح است. هیچ شرایط غیر قابل کنترلی وجود نداشته است و با توجه به اینکه آقای تابش گفته است تا لحظات آخر قرار بوده بازی به تعویق می‌افتد، نشان می‌دهد که قصد سپاهان چه بوده است. زمانی که سپاهان فرصت برای گرم کردن داشته، چرا به زمین بازی نیامدهۀ باید به این شبهه پاسخ داده شود و باید دید که کمیته انضباطی چه تصمیمی‌برای این اتفاق خواهد گرفت.

روی خط خبر

 • نامزدهای بهترین فیلمبرداری سال سینما معرفی شدند
 • در استان تهران؛ اسامی‌جایگاههای سوختی که به مدار بازگشتند
 • اظهارات مداخله‌جویانه مقام انگلیسی در مورد نازنین زاغری
 • رژیم صهیونیستی شلیک “پدافند هوایی ایرانی” به سوی جنگنده‌‌‌های این رژیم در سوریه را تکذیب کرد
 • اعلام زمان بازگشایی مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی
 • پاسخ نوبخت به ماجرای خالی بودن خزانه
 • «تخلیه خزانه» چهار روز پیش از تحویل دولت به رئیسی/عکس
 • بارش برف و باران در ارتفاعات تهران
 • خودکشی قاتل با انفجار خانه
 • حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها
 • علی رهبری در ازمیر کنسرت برگزار می‌کند
 • اجزای اصلی سیستم‌‌‌های هیدرولیک
 • جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی؛ ۴ آبان ۱۴۰۰
 • حمله ۲ موتورسوار و ضرب و شتم مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • توزیع بنزین متوقف شد
 • جزئیات تازه درباره متناسب‌سازی حقوق کارمندان
 • سردار جلالی: عامل همه‌گیری کرونا غفلت دولت روحانی در اجرای سند پدافند زیستی بود
 • پاسخ وزیر اقتصاد به شائبه فروش گسترده اوراق دولتی در بورس
 • لغو ویزا در سفرهای هوایی ایران و عراق
 • افزایش چشمگیر میزان مصرف بنزین آزاد در کشور
 • نرخ رسمی‌۱۶ ارز کاهش یافت ؛ ۴ آبان ۱۴۰۰
 • کلین‌شیت تک امتیازی بیرانوند برای بواویشتا
 • علی بهادری جهرمی‌سخنگوی دولت می‌شود
 • واکنش ایران به گزارش حقوق بشری سازمان ملل
 • سی ویکمین محموله واکسن کرونا وارد کشور شد
 • آغاز سفرهای خارجی با شرایط و پروتکل‌های جدید
 • ۲ وزیر و معاون دولت روحانی به قوه قضائیه معرفی شدند
 • ممنوعیت استخدام مشمولان بدون داشتن کارت پایان خدمت
 • استعفای رئیس جمعیت هلال احمر
 • امیرعبداللهیان جانشین رئیس جمهور در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور شد
 • 11 مهر