جدیدترین اخبار
6 اسفند 1398 ساعت 09:27 ورزشی کد خبر :690442

توضیحات گل محمدی و قلعه نویی درباره جنجال بازی لغو شده

امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در جواب اظهارات محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل پرسپولیس مبنی بر حواشی دیدار لغو شده دو تیم سپاهان و پرسپولیس گفت: من در مصاحبه‌های خود همیشه از تیم خودم صحبت کرده‌ام؛ بنابراین این حق را به آقای انصاری فرد نمی‌دهم تا سپاهان را متهم به دروغ گویی کند. او می‌تواند از پرسپولیس و حق این تیم حرف بزند. من تصمیم بر زدن این حرف‌ها نداشتم، اما می‌گویم تا مردم حقیقت را متوجه شوند. ما بر اساس قرار قبلی خود، تمام روند پیش از بازی را طی کردیم. ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه وارد لابی هتل شدیم تا به سمت ورزشگاه نقش جهان حرکت کنیم، اما با جمعیت زیادی از هوادار‌ها جلوی درب هتل روبرو شدیم و تا ساعت ۱۵:۳۰ نتوانستیم از هتل خارج شویم (دیدار این دو تیم باید ساعت ۱۶:۱۵ شروع می‌شد). من در طول ۴۰ سال تجربه خود در فوتبال، تا به حال در این شرایط قرار نگرفته بودم. تمام سعی خود را کردم تا به کسی آسیبی نرسد و از دماغ کسی خونی نریزد.

او افزود: من از مسئولان خواهش دارم تا دوربین‌های هتل را بگیرند و مشاهده کنند تا متوجه شرایط خاص ما در آن زمان بشوند. همچنین دوربین‌های راهروی ورزشگاه نقش جهان را مشاهده کنید تا متوجه بشوید که فیلم گرم کردن بازیکنان ما در راهرو برای قبل از بازی بوده نه روز بعد از بازی. کلید تمام مباحث در دوربین‌های هتل و ورزشگاه است.

قلعه نویی در پاسخ به این حرف انصاری فرد که «تیم سپاهان متولی بازی بوده است» گفت: تیم سپاهان تنها میزبان بازی بوده است و نه متولی آن…

سرمربی تیم سپاهان درباره شرایط خاص حاکم روبروی هتل این تیم قبل از حرکت به سمت ورزشگاه نقش جهان، گفت: من به آقای تابش هم گفتم، شهر در وضعیت امنیتی قرار داشت. ما در استانداری با چند نفر صحبت کردیم تا بازی برگزار نشود، اما آن‌ها گفتند منافع ملی حکم می‌کند این این دیدار انجام شود. با تمام این اوصاف، بنده، آقای فتاحی و کیانی صحبت کردیم تا این بازی لغو شود، اما این اتفاق رخ نداد. من خواهش می‌کنم استاندار و فرمانده نیروی انتظامی محترم در این قضیه ورود کنند تا مشخص شود حق با چه کسی است.

در ادامه یحیی گل محمدی به روی خط برنامه «فوتبال برتر» آمد و درباره اتفاقات بازی تیمش مقابل سپاهان اظهار کرد: فرمانده نیروی انتظامی اصفهان خیلی از ابهامات را برطرف کردند و معلوم شد که سپاهان هر وقت که می‌خواست می‌توانست از هتل بیرون بیاید. سپاهان ۱۶:۲۰ وارد استادیوم شد و در اسرع وقت می‌توانست به بازی برسد. ما داخل راهرو هیچ بازیکن سپاهانی را ندیدیم. این فیلمی که پخش شده است، هر موقعی می‌توانست گرفته شود. این دوربینی که از بازیکنان سپاهان گرفته شده است، معلوم است که با موبایل گرفته شده و هر وقت که ممکن بود، می‌شد که این فیلم را ضبط کرد.

دیگران می خوانند:
موافقت کمیته سلامت استان با تعطیلی ۲ هفته‌ای استان تهران

او ادامه داد: قانون خیلی خوب مشخص می‌کند که سپاهان میزبان بازی است. اگر هواداران پرسپولیس مقابل هتل سپاهان بودند می‌شد طور دیگری قضاوت کرد، اما اتفاقاتی که افتاده است، قابل کنترل بوده و سپاهان اراده‌ای برای بازی مقابل تیم ما را نداشته است. خیلی از کارشناسان حقوقی به این مساله اذعان داشتند. به نظرم ما این نیم ساعتی که در استادیوم ماندیم را هم نباید می‌مانیدم. یک نفر از تیم سپاهان در چمن ورزشگاه دیده نشد و معلوم بود که سپاهان نمی‌خواهد با ما بازی کند.

قلعه نویی در پاسخ به اظهارات یحیی گل محمدی گفت: شما آدم اخلاق مداری هستی و تعحب میکنم که شما هم چطور داری درباره سپاهان قضاوت میکنی. من در صحبت‌های خودم به پرسپولیس احترام گذاشتم. اینکه شما میگویی این فیلم شما میتواند یک روز دیگری ضبط شده باشد، دور از اخلاق است. شما درباره تیم خودت صحبت کن. من این صحبت‌ها در شان شما نمیدانم.

قلعه نویی افزود: شما میتوانی درباره کار‌هایی که پرسپولیس انجام داد صحبت کنی و من هم میتوانم درباره تیم خود صحبت کنم. همه ما برای این مردم فوتبال بازی می‌کنیم. ما یک ساعت و نیم پر تنش را مدیریت کردیم که اتفاقی برای هواداران سپاهان نیفتد. شما یک بار فیلم‌های هتل را نگاه کنید و شرایط را بسنجید. برای پرسپولیس هیچ مشکلی نبود، چون امنیت برای این تیم برقرار بود. اگر هوادران شما به هتل بیایند و بگویند و بازی نکنید شما چه کار می‌کنید؟ ما کار‌های خود را انجام دادیم. شاید هم اگر در بازی می‌آمدیم، شکست می‌خوردیم. من شرایطی را بیرون هتل دیدم که در این ۴۰ سال ندیدم. شما اگر فیلم‌های هتل را ببینید همه چیز مشخص می‌شود. ما ساعت یک ربع به دو آماده بودیم که به استادیوم برویم، اما این مسائل حاشیه‌ای کنار هتل پیش آمد.

سرمربی سپاهان خاطرنشان کرد: من صحبت‌های فرمانده نیروی انتظامی اصفهان را گوش کردم. آقا یحیی شرایط برای ما غیر عادی بود من شرایط را مدیریت کردم. من قهرمانی آسیا را تجربه کردم و در خارج هم فوتبال بازی کردم. تیم ما عزم این را داشت که بازی کند. من اینقدر که به لحاظ روانی تحت فشار بودم که دیگر فوتبال برای من اهمیتی نداشت و فقط می‌خواستم در این مدت اتفاقی نیفتد. ما این آمادگی را داشتیم که مقابل پرسپولیس بازی کنیم.

او تاکید کرد: ما ساعت ۵ در راهرو بودیم و به آقای مرادی اعلام کردیم که برای بازی آماده هستیم. طبق قانون وقتی بازی قرار است که دوباره آغاز شود، عوامل بازی باید حاضر باشند.

دیگران می خوانند:
قابلیت‌های ۱۰ پهپاد ایرانی که توان صادر شدن دارند / تصاویر

یحیی گل محمدی در واکنش به صحبت‌های سرمربی سپاهان گفت: تیم ما نیم ساعت منتظر تیم سپاهان بود و هیچ مشکلی برای بازی کردن وجود نداشت. اینکه تیم میزبان دیر می‌آید، ربطی به ما ندارد و همان نیم ساعت را نباید منتظر می‌ماندیم. تیم سپاهان در آن نیم ساعت وارد ورزشگاه شده. چرا زودتر به زمین بازی نیامد؟ اصلا به جای اینکه در موکت گرم کنند، چرا در زمین بازی گرم نکردند؟ ما در این نیم ساعت صبر کردیم، اما دیدیم که سپاهان به ورزشگاه نیامد. در این شرایط آقای مرادی ما راهی رختکن کرد و بازی برگزار نشد.

سرمربی سپاهان در واکنش به صحبت‌های گل محمدی تاکید کرد: ما به خاطر شرایطی که داشتیم در راهرو گرم کردیم. ورزشگاه دو راهرو بزرگ دارد و ما نمی‌توانیم تیم حریف را را ببینیم. ما در راهرو خودمان خود را برای بازی آماده کردیم. ما طبق روال عادی باید یک ساعت و نیم قبل به استادیوم می‌آمدیم، اما اینطور نشد و با وجود تمامی شرایط ساعت ۵ آماده بازی بودیم.

قلعه نویی افزود: مشکل ما خواسته تماشاگران سپاهان بود. دوستان سازمان لیگ می‌توانستند این بازی را مدیریت کند. چرا در برنامه ریزی‌ها برنامه‌های بازی تیم ما و استقلال مشخص نیست؟ این بازی برای چند تیم تعیین کننده بود. ما ساعت ۵ اعلام آمادگی کردیم و وظیفه آقای مرادی این بود که بازی را برگزار کند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال که از کمیته انضباطی برای این بازی چه انتظاری دارد؟ گفت: من از کمیته انضباطی می‌خواهم ثابت شود که این فیلم‌ها گرفته شده جعلی نیست و فیلم‌های هتل نشان داده شود که شرایط برای ما خوب نبوده است. من هیچ نظری ندارم و هر چه قانون بگوید همان است. در مجموع باید بگویم که تیم ما برای بازی آماده بوده است.

یحیی گل محمدی نیز در پایان تاکید کرد: من فکر می‌کنم قانون کاملا مشخص است و اتفاقاتی که افتاده است کاملا واضح است. هیچ شرایط غیر قابل کنترلی وجود نداشته است و با توجه به اینکه آقای تابش گفته است تا لحظات آخر قرار بوده بازی به تعویق می‌افتد، نشان می‌دهد که قصد سپاهان چه بوده است. زمانی که سپاهان فرصت برای گرم کردن داشته، چرا به زمین بازی نیامدهۀ باید به این شبهه پاسخ داده شود و باید دید که کمیته انضباطی چه تصمیمی برای این اتفاق خواهد گرفت.

Ad

روی خط خبر

 • سه جایزه جشنواره بوسان به فیلم‌ها و سینماگران ایرانی رسید
 • تورم در همه بخش ها رکورد زده است/ آیا مزد کارگران در آبان ترمیم می شود؟
 • بیوه سیاه ازدواج کرد / اهدای هزینه جشن به سالمندان و قربانیان کرونا
 • جزئیات جلسه سران پنتاگون از ترس انتقام ترور سردار سلیمانی
 • صادرات 3 میلیون دلاری سایپا در نیمه اول 99
 • شیب نزولی طلا تندتر شد
 • بن سلمان به دادگاهی در آمریکا احضار شد
 • جزئیات خاک‌سپاری کریم اکبری مبارکه اعلام شد
 • تغییر رویکرد وال‌استریت به سود جو بایدن در انتخابات آمریکا
 • 7 هزار سهمیه وام جدید برای بازنشستگان تهران
 • بلومبرگ: اوپک باید برای افزایش تولید نفت ایران آماده شود
 • بازارگردانی ایران خودرو و 3 شرکت دیگر در بورس آغاز شد
 • سهام آسیا اقیانوسیه سقوط کرد
 • وال استریت بالاخره سبز شد
 • قیمت خودرو کاهش یافت / جدیدترین قیمت خودرو در بازار آزاد
 • ارتش: هیچ خطری مرزهای شمالغرب کشور را تهدید نمی‌کند
 • یارانه معیشتی آبان ماه فردا واریز می‌شود
 • تسلیحات فراصوتی روسیه تهدیدی برای آمریکا هستند
 • وزارت خارجه انگلیس، بعیدی‌نژاد را احضار کرد
 • چه افراد و شرکت‌هایی مشمول تحریم‌های جدید آمریکا شدند؟
 • لغو تمامی کنسرت‌ها و برنامه‌ها در جزیره کیش
 • جزئیات شکایت دولت از نمایندگان “توهین کننده” به رئیس جمهور
 • پومپئو: متولدین «بیت‌المقدس» می‌توانند در پاسپورت خود محل تولدشان را «اسرائیل» انتخاب کنند
 • کشور در اوضاع بسیار بحرانی است!
 • روغن نباتی بدون تغییر قیمت در بازار توزیع می‌شود
 • این مرد یک شبه ٦ میلیار دلار از دست داد
 • هر نوع “صید ترال” ممنوع است/ ممنوعیت فقط مختص فانوس‌ماهی‌ها نیست
 • این دستاوردهای نظامی، قدرت ارتش ایران را چند برابر کرده است/ تصاویر
 • شمارش معکوس برای صعود دوباره بازار سهام
 • نخل طلای فیلم کوتاه به مصر رسید
 • Ad