توصیه مهم یک مرجع تقلید به وزیر اطلاعات

وزیر اطلاعات

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با اشاره به وقوع برخی تخلفات کلان اقتصادی، بر لزوم هوشیاری و مراقبت جدی دستگاه‌‌‌های اطلاعاتی و امنیتی در این خصوص تاکید کرد و گفت: وزارت اطلاعات باید به وظیفه ذاتی خود در برابر این تخلفات عمل کند.

وی در دیدار وزیر اطلاعات افزود: بخش قابل توجهی از این تخلفات درشت با همدستی و زد و بند بعضی دستگاه‌ها صورت می‌گیرد و دستگاه‌‌‌های اطلاعاتی باید در این خصوص به وظایف ذاتی خود عمل کنند.
وی با بیان این که وقوع تخلفات کلان سبب بدبینی مردم می‌شود، خواستار اتخاذ تدبیر لازم از سوی مسئولان و دستگاه‌ها در این خصوص شد.
آیت الله مکارم شیرازی همچنین بر لزوم مقابله با پدیده قاچاق در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: پدیده قاچاق آن هم به صورت کلان و گسترده خسارت‌ها و پیامدهای جبران ناپذیری برای کشور دارد و واقعا در این خصوص باید فکری کرد و تا فکر اساسی در این زمینه نشود کمبود و گرانی اجناس غیر قابل اجتناب است.
این مرجع تقلید گفت: برخی تخلفات کلان مالی مرتکب شده و بعد هم از کشور متواری می‌شوند و سرمایه‌‌‌های مردم را با خودشان می‌برند؛ دستگاه‌‌‌های اطلاعاتی باید در این باره هوشیاری و مراقبت بیشتری به خرج دهند.
وی در پایان از تلاش‌‌‌های دست اندرکاران وزارت اطلاعات تقدیر و برای آنان در اجرای مسئولیت‌‌‌های خطیری که عهده دار هستند، آرزوی توفیق کرد.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات گزارش مشروحی درباره وضعیت امنیتی کشور ارائه کرد.