تند باد بنادر کیش را تعطیل کرد

    کد خبر :897553
تند باد بنادر کیش را تعطیل کرد

عزت الله محمدی اظهار داشت: با توجه به تشدید وزش بادهای شمال غربی و طوفانی شدن دریا تردد کلیه شناورها از مبدا کیش و برعکس از ۹ صبح امروز یکشنبه تا ۱۱ صبح روز سه شنبه هفتم تا تا نهم فروردین ممنوع است.

وی اضافه کرد: طبق اعلام هواشناسی هرمزگان در روزهای پیش روز شدت وزش باد در سواحل غربی جزیره از جمله کیش تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج نیز به ۲ متر خواهد رسید.

محمدی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای ارایه خدمات مناسب به مسافران از روز سه شنبه پس از کاهش شدت تندباد برای ورود و خروج به جزیره انجام شده است یادآور شد: به منظور تسهیل در روند سفرهای دریایی فعالیت بنادر جزیره کیش از چارک و آفتاب به این جزیره و برعکس ۲۴ ساعته خواهد بود.

وی افزود: از ۲۵ اسفند تا پایان روز پنجم فروردین درمسیرهای هوایی و دریایی کیش ۲۲۶ هزار نفر وارد جزیره و یا از جزیره کیش خارج شدند که ۱۳۲ هزار نفر از این تعداد از مسیرهای هوایی و ۹۴ هزار نفر نیز از مسیرهای دریایی جابجا شده اند.

وی گفت: در همین مدت ۲۲ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۳ هزار خودرو به جزیره وارد و بیش از ۶ هزار خودرو از جزیره خارج شده است.

در ۱۰ روز گذشته و تا پایان روز پنجم ۱۳۷ هزار گردشگر از طریق فرودگاه و بندرگاه وارد جزیره کیش شده اند که از این تعداد ۹۰ هزار نفر از جزیره خارج شده اند.

این جزیره به واسطه ایجاد زیرساخت های گردشگری هم اکنون با ۳۰ نوع خدمت توریستی یکی از مهمترین مراکز گردشگری ایران اسلامی بوده و به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین و کم خطرترین سواحل دنیااست.

به گزارش دانشجو، پیش از شروع همه گیری کرونا جزیره کیش همه ساله شاهد حضور حدود ۲ میلیون گردشگر بود که این تعداد در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به کمترین میزان خود رسیده بود اما هم اکنون در نتیجه اقدامات مقابله ای با ویروس کرونا از جمله واکسیناسیون عمومی سفرها به جزیره کیش مجددا آغاز شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید