اعطای تندیس ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان به کارخانه مارگارین

    کد خبر :823727
اعطای تندیس ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان به کارخانه مارگارین

معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، در حاشیه دیدار با حسن خلخالی مدیر عامل کارخانه مارگارین و بازدید از خط تولید آن، تندیس ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را به این کارخانه اعطا کرد.

عباس تابش در خصوص اهمیت اهدای تندیس ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان به بنگاه‌های اقتصادی و چرایی اهدای این تندیس به کارخانه مارگارین گفت: وقتی یک بنگاه اقتصادی حائز شرایط تندیس می‌شود، به این معنی است که تمام دست¬اندرکاران این بنگاه تلاش کرده¬اند تا در جهت ایفای حقوق مصرف کننده کمک کنند. در همین راستا مفتخریم که تندیس ملی رعایت حقوق مصرف ‌کنندگان را به کارخانه مارگارین به ‌عنوان یکی از تامین ‌کننده‌های کالاهای اساسی کشور تقدیم کردیم.

معاون وزیر صمت همچنین با اشاره به ضرورت حفظ حقوق مصرف‌ کنندگان گفت: این فلسفه که «بنگاهی مهمتر هست که خط تولید بزرگتری داشته باشد» منتفی خواهد شد. امروز بنگاهی مورد پذیرش است که سلیقه مصرف ‌کننده را تامین کرده باشد و بتواند براساس رضایت مصرف ‌کننده کالای خود را تولید کند. لذا بنگاه‌های مهم، امروزه به‌ دنبال توسعه نیستند، بلکه به دنبال تامین سلایق مشتری هستند و کارخانه مارگارین نیز اهمیت این موضوع را درک کرده و به آن پرداخته است.

وی تاکید کرد: ما وقتی تندیسی را به یک بنگاه اعطا می¬کنیم، به لحاظ شاخص‌های مختلف آن‌ را بررسی می‌کنیم. یعنی این بنگاه نباید حقوق مصرف ‌کننده‌ را ضایع کند، نباید کالای غیراستاندارد به مصرف‌ کننده ارائه کند و باید استانداردهای زیست ‌محیطی را رعایت کند. وقتی یک بنگاه اقتصادی به ‌طور منظم حقوق مصرف‌ کننده را رعایت کند، مصرف‌ کننده نیز وظیفه دارد از کالای این بنگاه اقتصادی استفاده کند. از این طریق می‌توان بنگاه‌های اقتصادی را ارتقا داد و به افزایش درآمد و توسعه آنها کمک کرد. ارتقای این بنگاه‌ها به نفع مصرف ‌کنندگان است.

تابش ابراز امیدواری کرد: امیدوارم به سمت و سوی توسعه بنگاه¬هایی برویم که برای مصرف ¬کننده احترام قائل هستند. ما نباید از بنگاه¬هایی بترسیم که وقتی سرمایه‌شان زیاد می‌شود، به کارگران خود رسیدگی می‌کنند، بلکه باید به آنها کمک کنیم.

به گفته این مسئول، سازمان حمایت مصرف ‌کنندگان و تولیدکنندگان، تندیس رعایت از حقوق مصرف ‌کنندگان را بعد از ۱۰ سال متوالی به یک بنگاه اقتصادی ارائه نخواهد کرد، بلکه یک لوح بلورین به آنها داده می‌شود و بنگاه فوق به‌ عنوان عضو دارای حق رای شورای سیاست‌گذاری اعطای تندیس خواهد بود. این عضویت تا زمانی ‌که شرایط طلایی این بنگاه نقض نشده باشد، ادامه دارد.

گفتنی است؛ کارخانه روغن مارگارین تاکنون دو «گواهینامه‌ رعایت حقوق مصرف‌کنندگان» و برای اولین بار «تندیس ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان» را دریافت کرده است.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید