تمهیدات بهشت زهرا برای آخرین پنجشنبه و جمعه سال/ حضور 4000 پلیس برای کنترل ترافیک

    کد خبر :244227

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به چاپ ۵۰ هزار نسخه نقشه راهنمای دسترسی به سازمان و حرم مطهر و مسیریابی داخلی با هماهنگی پلیس راهور جهت توزیع به شهروندان از حضور ۴۰۰۰ نیروی پلیس راهور و اعمال کنترل و هدایت ترافیک از مبادی اصلی شهر تهران تا سازمان بهشت زهرا(س) خبر داد.

سعید خال در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح اقدامات سازمان بهشت زهرا برای روزهای پایانی سال و نوروز ۱۳۹۷ گفت: جهت ایجاد نظم و امنیت شهروندان درهفته پایانی سال در محدوده ۷۵۰ هکتاری سازمان بهشت زهرا (س) و حرم مطهرحضرت امام (ره) نیازمند ایجاد هماهنگی با دستگاه‌های ذی‌ربط بودیم که در این راستا جلسات مستمری با تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی شامل دژبان ارتش جمهوری اسلامی، پلیس راهور، نیروی انتظامی، آتش نشانی، اورژانس، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، مترو و… برگزار شد.

وی افزود: جهت حضور ۴۰۰۰ نیروی پلیس راهور و اعمال کنترل و هدایت ترافیک از مبادی اصلی شهر تهران تا سازمان بهشت زهرا (س) هماهنگی ها انجام شده است؛ همچنین ۵۰ هزار نسخه نقشه راهنمای دسترسی به سازمان و حرم مطهر و مسیریابی داخلی با هماهنگی پلیس راهور جهت توزیع به شهروندان و بارگذاری در صفحه اصلی پرتال سازمان چاپ شده است.

وی ادامه داد: در راستای توسعه فضای سبز بهشت زهرا(س) و حرم مطهر امام راحل احداث و توسعه ۵ هکتار جنگل‌کاری درمحدوده شمالی حرم مطهر و کاشت ۲۱۰۰ اصله درخت ظرف هفته گذشته انجام شد؛ همچنین ۳۰ هزار گل لاله بیاد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ۴۰۰۰ شهید گمنام آرمیده در قطعات مطهر شهداء و جوارحرم مطهر کاشته شد.

خال با اشاره به ایجاد دسترسی به تصاویر دوربین‌های نظارتی مبادی ورودی و خروجی و معابر اصلی داخلی جهت مدیریت سفر مراجعان از طریق پرتال سازمان بهشت زهرا (س) برای اولین بار افزود: ۲۵۰ نفر از پرسنل سازمان در قالب اکیپ‌های اطلاع رسانی با لباس متحدالشکل در سطح سازمان برای اجرای طرح « از من بپرسید» و جهت توزیع نقشه‌ها و برشورهای اطلاع رسانی در ایام نوروز مستقر خواهند بود.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) تاکید کرد: برای اولین بار نصب نقشه های راهنمای معابر و قطعات (بصورت لمینت) برای رفاه مراجعین درتمامی ایستگاه های اتوبوس داخل سازمان انجام شده و تعداد ۲۵۰ تابلو جهت هدایت مسیر مراجعین توسط بهشت زهرا (س) با همکاری پلیس راهور انجام شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع حمل و نقل مراجعان در بهشت زهرا(س) اشاره کرد و ادامه داد: اختصاص وسایل نقلیه عمومی جهت حمل و نقل داخلی مراجعین (۲۰ دستگاه اتوبوس، ۴۰ دستگاه مینی بوس، ۲۰ دستگاه ون، ۶۰ دستگاه تاکسی) و هماهنگی با شرکت واحد اتوبوسرانی جهت اختصاص خطوط ویژه برای انتقال شهروندان از میادن اصلی شهر به آرامستان بهشت زهرا (س) انجام شده است. ماشین های برقی نیز جهت جابجایی مراجعین خصوصا سالمندان و همچنین اختصاص ویلچر به افراد کم توان در قطعات مطهر شهداء و حرم مطهر امام راحل انجام شده است.

خال از برپایی ۸ ایستگاه صلواتی برای جلب مشارکت مردمی در پذیرایی از مراجعین به قطعات مطهر شهداء خبر داد و افزود: نور پردازی دیواره‌ها و درب های اصلی ( گلدسته‌ها ، باب الزهرا (س) و باب الرضا (ع)) و افتتاح ۴۰۰ چشمه سرویس بهداشتی جدید ( جنب عوارضی تهران-قم ، میدان شهدای افراسیابی ، قطعه ۳۲۳ و جنب مجتمع پشتیبانی) محقق شده است؛ همچنین بازسازی سرویس‌های بهداشتی در قطعات مطهر شهداء انجام شده است.

وی افزود: ساخت و نصب هفت سین بزرگ دفاع مقدس و قرآنی در قطعات مطهر شهداء و سازمان در هفته پایانی سال انجام شده؛ همچنین عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدای گمنام و هنرمندان همچون سالهای گذشته انجام خواهد شد.

وی از برگزاری نمایشگاه گردشگری نوروزی عطر یاس با حضور عشایر و اقوام ایرانی از ۲۹ اسفند ماه لغایت ۱۴ فرودین ماه سال ۹۷ خبر داد و افزود: اقداماتی همچون نظافت و رفت و روب تمامی معابر اصلی، فرعی، داخل قطعات و ورودی آرامگاه‌ها، شستشوی مداوم و رنگ آمیزی المان های شهری و تابلوهای تبلیغات محیطی وشناسایی قطعات و رسیدگی ویژه به فضای سبز میادین، رفیوژها، قطعات و پارک ها به عنوان فعالیتهای مستمر سازمان بهشت زهرا(س) در این ایام نیز انجام خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید