تمدید مهلت ثبت نام جشنواره ملی شیخ بهایی

    کد خبر :1050015
جشنواره ملی شیخ بهایی

مهلت ثبت نام هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی تا ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

به نقل از روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، سعید آجلی، دبیر «هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی» ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به استقبال صورت گرفته و درخواست‌های متقاضیان برای تکمیل مستندات یا ثبت نام جدید طرح‌های فناورانه توسط شرکت‌های نوپا به منظور حضور در این دوره، ثبت‌نام در هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی تا ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

وی افزود: جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به ۱۸ سالگی خود رسیده است. این جشنواره ضمن پویایی در بخش‌های مسابقه‌ای، اصالت خود در حمایت از ایده‌هایی که موجب تبدیل دانش به فناوری و خلق ثروت از طریق تجاری سازی می‌شود را حفظ کرده است. بدیهی است ظهور فناوری‌های نو می‌تواند باعث رشد تولید و در نهایت مهار تورم شود.

دبیر هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با اشاره به جوایز این دوره از جشنواره نیز گفت: جوایز در نظر گرفته شده در هجدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی نسبت به دوره هفدهم تا پنجاه درصد افزایش یافته است.

آجلی تصریح کرد: بر این اساس، جوایز رتبه‌های اول تا سوم در بخش فن آفرینی و تجاری‌سازی فناوری (شرکت‌های رشد یافته) به ترتیب ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۵۰ میلیون تومان، فن آفرینی و تجاری‌سازی فناوری (شرکت‌های نوپا) ۲۰۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان و در بخش طراحان کسب‌وکار ۱۵۰، ۱۰۰ و ۷۵ میلیون تومان است. البته بخش‌های جدیدی نیز به جشنواره اضافه خواهد شد که در آینده نزدیک اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام، شرکت‌های فناور برای حضور در بخش طراحان کسب‌وکار باید علاوه بر داشتن یک تیم با ماهیت حقوقی و نمونه محصول، امکان سنجی دقیق و کامل طرح را نیز در اختیار داشته باشند. برای ثبت نام در بخش فن‌آفرینی و تجاری‌سازی فناوری نیز لازم است علاوه بر تولید و تجاری‌سازی محصول مبتنی بر فناوری، شخصیت حقوقی ثبت شده با حداقل سهم ۵۱ درصدی بخش خصوصی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به عنوان یکی از جشنواره‌های معتبر وزارت علوم، هر ساله با هدف تشویق به فرهنگ کارآفرینی و امید آفرینی برای فناوران و فن‌آفرینان به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و «معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری» برگزار می‌شود.

هجدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در شهر اصفهان برگزار خواهد شد. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی http://www.shtf.ir، برای ثبت نام جدید یا تکمیل مستندات خود اقدام کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید