تلگرام، ارز دیجیتال می‌پذیرد

    کد خبر :873234
تلگرام، ارز دیجیتال می‌پذیرد

پیام‌رسان تلگرام نیز پذیرش ارز دیجیتال را آغاز کرده است.

«پاول دوروف»، یکی از موسسان و مدیرعامل تلگرام درباره پیشرفت‌های فناوری این پیام‌رسان گفته که از توسعه آن هیجان‌زده است. او در این باره گفت:‌ «افتخار می‌کنم که فناوری ما زنده و در حال تکامل است. زمانی که صحبت از مقیاس‌پذیری و سرعت به میان می‌آید، TON (شبکه تلگرام آزاد) از هر چیز دیگری در حوزه بلاک‌چین سال‌ها جلوتر است.»

او همچنین اشاره کرد که این پروژه از TON به تون‌کوین (Toncoin) تغییر نام داده و مستقل از تلگرام است. این اظهارات در حالی مطرح شد که روبات دونیت (Donate)، یک سرویس پرداخت تأییدشده توسط تلگرام آماده می‌شود تا امکان ارسال کمک‌های مالی را در تلگرام از طریق ارز دیجیتال تون‌کوین فعال کند و از این طریق گردانندگان کانال‌ها می‌توانند درآمدزایی کنند.

TON یک بلاک‌چین است که توسط برادران نیکولای و پاول دوروف در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد، اما این دو و تلگرام در سال ۲۰۲۰ پس از یک نبرد طولانی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از پروژه کنار رفتند. این کمیسیون به‌طور خاص در پرونده‌ای پیروز شد که در آن تلگرام را به نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده با ارائه ۱.۷ میلیارد دلار اولیه سکه در سال ۲۰۱۸ متهم کرد.
با وجود اینکه تلگرام بیش از یک سال پیش به طور رسمی این پروژه را خاتمه داد، ایده TON هنوز کنار گذاشته نشده است، زیرا پروژه منبع باز اصلی باعث ایجاد تعدادی پروژه فرعی مستقل شده است.

همشهری آنلاین

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید