تقدیر دولت از کارگران و معلمان کشور

    کد خبر :806795
تقدیر دولت از کارگران و معلمان کشور

در جلسه بعد از ظهر یکشنبه هیأت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از عملکرد بودجه سال ۱۳۹۹ و عملکرد اقتصاد در این زمینه به هیأت وزیران ارایه داد.

براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، در سال گذشته ۹۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی تخصیص یافته و همچنین با هدف کاهش آثار کرونا بر معیشت اقشار ضعیف، مبلغ ۱۰۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به اقشار مختلف جامعه پرداخت شده است.

علی رغم پیش‌بینی‌های منفی از رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۹، محاسبات نشان می‌دهد که رشد اقتصادی کشور در این مدت مثبت بوده است.
در این گزارش همچنین عملکرد وزارتخانه‌های نفت، راه و شهرسازی، نیرو، جهاد و کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز معلم/ تقدیر هیأت دولت از کارگران و معلمان کشور

در ادامه جلسه، وزارت آموزش و پرورش به مناسبت دوازدهم اردیبهشت و روز معلم، از اقدامات این وزارتخانه و فعالیت های مدیران مدارس و معلمان در دوران شیوع کرونا و ممنوعیت آموزش حضوری، گزارشی به هیأت وزیران ارایه کرد.

بنابر این گزارش، واکنش معلمان در قبال تعطیلی مدارس و پدیده جدید و غیرمنتظره کرونا سریع، خلاقانه و دلسوزانه بوده است و در پرتو تلاش و اهتمام مسئولانه معلمان شعار «آموزش تعطیل نیست» محقق شد، اگر چه تجربه یک سال آموزش در شرایط کرونا بار دیگر بر نقش غیرقابل جایگزینی مدرسه و معلم تأکید کرد.

هیأت وزیران با تبریک روز معلم به همه معلمان، از خدمات ارزنده و مسئولانه آنان در شرایط سخت کرونا و مراقبت از تحصیل دانش­آموزان قدردانی کرد.

اعضای دولت همچنین ضمن گرامیداشت روز کارگر، از زحمات این قشر زحمتکش نیز قدردانی کردند.

نحوه ابلاغ اعتبار برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی

هیأت وزیران در ادامه با هدف فراهم نمودن امکان استفاده از اعتبارات مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی، با اصلاح مصوبه های مربوط به نحوه واگذاری اعتبارات مذکور موافقت کرد.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار به سازمان های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان

با تصویب دولت، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ آفت کش های شیمیایی پرخطر و امحاء سموم شیمیایی خطرناک موجود در انبارهای ۱۹ استان کشور و جلوگیری از ایجاد آلودگی آب و خاک و منابع زیرزمینی و بروز خطرات احتمالی به وزارت جهادکشاورزی (سازمان حفظ نباتات کشور) اختصاص یافت.

هیأت وزیران همچنین با اختصاص مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان، برای اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و کنترل سیلاب به منظور مدیریت خطرپذیری و کاهش خسارات وارده به بخش کشاورزی بر اثر وقوع مخاطرات طبیعی و نیز اجرای طرح مرمت و بازسازی ۶۰ رشته قنات در شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در این استان موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، همچنین به موجب مصوبات فوق، سازمان های یاد شده موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات‌های مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات تخصیص یافته را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید