تغییر ساعات اداری دستگاه‌ها در استان تهران منتفی شد

    کد خبر :568556

استاندار تهران گفت: دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، اعم از موسسات غیردولتی، تامین اجتماعی، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها و بانک‌ها، وسایل سرمایشی خود را بر مبنای عدد استاندارد ۲۵درجه سانتیگراد تنظیم کنند تا منجر به کاهش مصرف انرژی شود.

به گزارش بازتاب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی‌بندپی، با اشاره به اخذ تصمیمهایی برای کاهش مصرف برق ادارات در فصل تابستان افزود : به منظو بررسی نحوه مصرف برق در ماه‌های باقی‌مانده فصل تابستان، جلسه‌ای در وزارت کشور با حضور وزاری کشور، نیرو و معاونان آنها تشکیل و مقرر شد اقداماتی از 15 تیرماه در دستگاه‌ها اعمال شود تا مصرف بهینه برق را در کشور نهادینه‌سازی و الگوی مصرف را مطابق با استانداردهای جهانی اجرایی کنیم.
وی گفت: مقرر شد تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، اعم از موسسات غیردولتی، تامین اجتماعی، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها و بانک‌ها، وسایل سرمایشی خود را بر مبنای استانداردهای جهانی بر اندازه 25درجه سانتیگراد تنظیم کنند تا این موضوع به کاهش مصرف انرژی منتج شود.
محسنی‌بندپی، تصریح کرد: همچنین کلیه دستگاه‌های مذکور مکلف شدند تا میزان مصرف انرژی خود را به مانند مدت مشابه سال قبل کاهش دهند و از ساعت 12 تا 16 نیز، انرژی لازم را از دستگاه‌های مولد برق تامین کنند.
وی گفت: همچنین مقرر شد ساعات اداری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در استان تهران تغییر نکند چون با توجه به مراجعه برخی از هموطنان به تهران برای انجام امور اداری، کاهش ساعات اداری در ادوار گذشته، نارضایتی‌هایی را به دنبال داشت که تصمیم بر کاهش نیافتن آن گرفتیم‌ و امیدواریم با این اقدامات، قطعی برق در فصل تابستان در تهران نداشته باشیم.
وی همچنین تاکید کرد: نظارت مستمر بر اجرای این تصمیمات الزامی است و دستگاه‌هایی که از آن تخطی کنند با قطع برق مواجه خواهند شد و در پیگیری‌های بعدی و در صورت تخطی ، دستگاه‌های مذکور به نهادهای نظارتی معرفی خواهند شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید