تغییر در جزییات مناظره های انتخاباتی

    کد خبر :1074371
مناظره

دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما در حالی به جزئیات مناظره امروز اشاره دارد که چند ساعت دیگر قرار است نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بر سر مسائل اقتصادی با هم به بحث بپردازند.

به گزارش تسنیم، چند ساعت آینده اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

مهدی خسروی مجری این برنامه است و پیمان جبلی رئیس صداوسیما علی رغم هشدارها به قرار دادن محورهای مناظرات قبل از پخش اشاره کرد که البته سوالات در اختیار نامزدهای قرار نمی‌گیرد.

او در جدیدترین اظهارنظر خود به این نکته اشاره کرد که درباره تمهیدات درنظر گرفته شده برای رعایت اخلاق انتخاباتی در مناظره‌ها گفت: در صورت تخلف انتخاباتی در مناظره ها، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ورود می‌کند.

اما محمدصالح مفتاح در گفت‌وگویی تلویزیونی با برنامه «زمانه» تأکید کرد یکی از نکات بسیار مهم که عملکرد دوره‌های قبلی و مناظرات گذشته آسیب شناسی شد نقش مجری و نقش سازمان بود که درادوار قبلی کاملا منفعل بودند و مجری در نقش ” وقت نگهدار ” و کسی که تنها متن می‌خواند بود. مجری در مناظرات قبلی نقشی در فرایند نداشت.

دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما در ادامه با بیان اینکه مناظره‌های انتخاباتی این دوره کمی متفاوت‌تر از ادوار قبلی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این دوره از مناظره‌های انتخاباتی، بخش عمده تشریفاتی که از نظر ما خیلی هم فایده نداشت کم شده و به فرصت نامزد‌ها برای پاسخ دادن به سوالات اضافه شده است.

مفتاح افزود: فرصت نامزد‌ها کوتاه بود و نمی‌توانستند جامع صحبت کنند و سخنانشان منعقد نمی‌شد. این موضوع آسیب شناسی شد و اکنون فرصت نامزد‌ها که در دوره‌های قبلی 2 تا 4 دقیقه بود افزایش دادیم و محور‌ها هم کم شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید