تعطیلی موقت دفتر فیس‌بوک از ترس شیوع کرونا

تعطیلی موقت دفتر فیس‌بوک از ترس شیوع کرونا

دفتر فیس‌بوک در پی تایید خبر ابتلای به ویروس کرونا یکی از پیمانکارانی که با این شرکت همکاری می‌کند دفتر خود را در سیاتل آمریکا به طور موقت تعطیل کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «بیزینس اینسایدر»، کمپانی فیس‌بوک روز گذشته (چهارشنبه) تایید کرد که یکی از پیمانکاران فعال در دفتر این شرکت در سیاتل، به بیماری تنفسی ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده است.

این غول فناوری در پی نگرانی‌ها از احتمال شیوع این ویروس در بین کارمندان، دفتر خود را در سیاتل تا روز دوشنبه نهم مارس (۱۹ اسفند) تعطیل کرده و از کارکنانش خواست تا ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) دورکاری کنند.

این خبر تنها یک روز پس از آن منتشر می‌شود که کمپانی آمریکایی آمازون نیز خبر ابتلای یکی از کارمندان دفتر خود در سیاتل را به کرونا تایید کرد.

کروناویروس جدید با نام رسمی کووید-۱۹ که اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد، تاکنون بیش از ۹۵ هزار نفر را در جهان آلوده کرده و ۳ هزار و دویست و هشتاد شش قربانی گرفته است.

کمپانی آمازون برای جلوگیری از شیوع کروناویروس جدید بین کارکنانش، یک وب‌سایت درون سازمانی در این خصوص راه‌اندازی کرده است که به طور منظم به روزرسانی می‌شود. در این وب‌سایت آمده است که اگر کارمندان احساس مریضی می‌کنند و علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا دارند اما مطمئن نیستند که آیا به کرونا مبتلا شده‌اند یا نه، لازم است پس از به عمل آوردن هماهنگی‌های لازم با تیم منابع انسانی، از خانه کار کنند.

این بزرگترین خرده فروش آنلاین جهان همچنین تمام سفرهای کاری غیرضروری این شرکت را به حال تعلیق درآورده و اعلام کرده است که بخشی از مصاحبه‌های استخدامی خود را از طریق ارتباط ویدئویی انجام خواهد داد.

دیگر شرکت‌های برجسته و نام‌آشنا در حوزه فناوری نیز به منظور جلوگیری از شیوع کروناویروس کووید-۱۹ بین کارکنان خود، سیاست‌های جدیدی را اعمال کرده‌اند. «جنیفر کریستی» مدیر ارشد منابع انسانی توییتر روز دوشنبه در یک پست وبلاگی اعلام کرد که این شرکت در تلاش برای مقابله با شیوع این ویروس همه هزاران کارمندش را به دورکاری تشویق می‌کند.

شرکت گوگل نیز تمام سفرهای کاری به کانون‌های شیوع کرونا چون ایتالیا و کره جنوبی را محدود کرده و از کارکنان خود در دوبلین ایرلند خواسته است تا دورکاری را امتحان کنند.