تعطیلی ۴۷ ساله تنها فرودگاه گناوه/ تبدیل فرودگاه به محلی برای تخلیه فاضلاب انسانی

    کد خبر :784585

۴٧ سال پیش که استارت تاسیس فرودگاه بندر گناوه توسط خیرین این شهر زده شد کمتر کسی فکر می کرد که روزی سرنوشت این فرودگاه بدان گونه پیش رود که محل دفع فاضلاب انسانی شده و چشم طمع زمین خوران به آن دوخته شود.

در هفته های گذشته خبری در گناوه شنیده شد که برخی از ماشین های حمل فاضلاب خانگی،بار خود را در محوطه این فرودگاه تخلیه می‌کنند.این موضوع باعث واکنش‌های منفی فعالان محیط زیست و شهروندان گناوه ای را در پی داشت و حتی کارشناسان بهداشتی نیز این موضوع را رد نکردند .

خطر دیگری که هر آن احتمال آن می رود ، تصرف زمین های این فرودگاه توسط سودجویان است که اگر تا کنون شاهد این تخلف نبوده ایم در آینده احتمال آن دور از ذهن نخواهد بود .

در حال حاضر این فرودگاه تبدیل به فضای مخروبه‌ای شده و برای نگهداری و بازسازی آن انتظار بیشتری از سازمان فرودگاه های کشور به عنوان متولی می رفت .

فرودگاهی که می‌توانست در توسعه شمال استان نقش اساسی ایفاء کند و محل ترانزیت هزاران مسافر به نقط مختلف ایران و حتی کشور های خارجی باشد ، بعد از گذشت نیم قرن این گونه رقم خورده است ؟

فرودگاه گناوه برای حمل مسافر توجیه اقتصادی ندارد

مدیر کل فرودگاه های استان بوشهر در گفت و گو با ایلنا با اعلام این مطلب افزود : در حال حاضر پروژه محصور کردن فرودگاه گناوه با اعتبار ٣ میلیارد تومان در دست اقدام است.

کمال دهقان منشادی اضافه کرد : همه مراحل این کار انجام و پیمانکار نیز مشخص شد اما با توجه به مشکلاتی که برای این پیمانکار به وجود آمد زمان شروع پروژه متوقف شده که پس از حل مشکلات در آینده شاهد آغاز آن خواهیم بود .

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر راه اندازی این فرودگاه را برای حمل مسافر ، با توجه به فاصله کم آن با فرودگاه بوشهر طبق استاندارد های فرودگاهی ، از نظر اقتصادی توجیه پذیر ندانست و افزود: در حال برنامه ریزی جهت استفاده فرودگاه گناوه به عنوان فرودگاه آموزشی و تفریحی در آینده هستیم.

وی در خصوص بحث هایی که اخیراً در خصوص تخلیه فاضلاب و احتمال زمین خواری آن مطرح شده افزود : تا کنون هیچ گزارشی در خصوص این دو موضوع به دست ما نرسیده و در صورت مشاهده پی‌گیری های لازم در این باره انجام می شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید