تعداد کشته‌های نظامیان آمریکا در کابل به ۱۳ نفر رسید

    کد خبر :839556
تعداد کشته‌های نظامیان آمریکا در کابل به ۱۳ نفر رسید

شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز گزارش داده یکی دیگر از نظامیان آمریکایی که در انفجارهای نزدیک فرودگاه حامد کرزای کابل مجروح شده بود بر اثر شدت جراحات فوت کرد تا شمار نظامیان آمریکایی کشته شده در این حادثه به ۱۳ نفر افزایش پیدا کند.

وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه اعلام کرده بود ۱۲ نظامی آمریکا بر اثر انفجارهایی که در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی «حامد کرزای» در کابل به وقوع پیوسته‌اند کشته شده‌اند. طبق اعلام پنتاگون ۱۵ نظامی دیگر هم زخمی شده بودند.

منابع خبری در اولین گزارش‌ها از این انفجارها که عصر پنجشنبه اتفاق افتاد گزارش داده بودند سه نظامی آمریکا زخمی شده‌اند. اندکی بعدتر روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد ۴ تفنگدار دریایی این کشور در انفجارهای کابل کشته شده و ۳ آمریکایی دیگر زخمی شده‌اند. از آن زمان به بعد، منابع خبری در گزارش‌های مختلف از افزایش تلفات نظامیان آمریکا خبر دادند.

رسانه‌های بین‌المللی عصر پنجشنبه گزارش دادند دو انفجار در نزدیکی فرودگاه کابل اتفاق افتاده است. گفته می‌شود نخستین انفجار در نزدیکی «ابی‌گیت» در ورودی فرودگاه اتفاق افتاد و انفجار دوم در نزدیکی هتل بارونز که در نزدیکی فرودگاه واقع شده به وقوع پیوست.

تا لحظه تنظیم این خبر، یک منبع پزشکی در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره گفته در نتیجه انفجارهای به وقوع پیوسته در مجاورت فرودگاه کابل دست‌کم ۴۰ نفر کشته و ۱۱۰ نفر زخمی شده‌اند.

یک سخنگوی پنتاگون ساعاتی قبل‌تر گفته بود می‌تواند کشته شدن تعدادی از سربازان آمریکا و زخمی شدن تعدادی دیگر را در انفجارهای نزدیک فرودگاه کابل تأیید کند. با این حال او به تعداد این سربازان و رسته خدمتی آنها اشاره‌ای نکرده است.

به گزارش فارس، گروه تروریستی داعش مسئولیت این عملیات را به عهده گرفت. طالبان این حمله را «تروریستی» خوانده است. پولیتیکو به نقل از یک منبع آمریکایی گزارش داده عوامل انتحاری داعش، باعث این انفجارها شده‌اند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید