تصویب تمهیدات ستادکل نیروهای مسلح برای مقابله کرونا

    کد خبر :825147

جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) نیروهای مسلح برای مقابله با موج پنجم شیوع بیماری کرونا برگزار که تمهیداتی برای مقابله با بیماری کرونا پیش‌بینی و تصویب شد.

جلسه قرارگاه بهداشت و درمان حضرت امام رضا (ع) با هدف کمک به ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا (موج پنجم) به ریاست معاون هماهنگ‌کننده ستادکل نیروهای مسلح، سردار علی عبداللهی و با حضور معاونین هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و معاونین بهداشت و درمان نیروهای مسلح تشکیل شد.

در این جلسه ضمن ارائه گزارش از وضعیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح و اقدامات ویژه در سطح استان سیستان و بلوچستان تصمیمات زیر در دستورکار قرار گرفت:

۱. کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح در سراسر کشور موظف شدند با حداکثر ظرفیت نسبت به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا اقدام نمایند.

۲. کلیه سازمان‌های نیروهای مسلح موظف شدند نسبت به فعال‌سازی مراکز واکسیناسیون واگذار شده به آنها و یا مراکزی که واگذار خواهد گردید در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن اقدام نمایند.

۳. بیمارستان‌های صحرایی در سراسر کشور به ویژه در استان سیستان و بلوچستان آماده شوند و در صورت درخواست ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با هماهنگی قرارگاه امام رضا (ع) در ستاد کل نسبت به خدمت رسانی حداکثری اقدام نمایند.

۴. سازمان‌های نیروهای مسلح به ویژه یگان‌های مستقر در مرزها با تمام توان نسبت به انسداد مرزهای شرقی کشور و ممانعت از تردد غیرمجاز اتباع بیگانه برای جلوگیری از ورود ویروس جهش‌یافته اقدام نمایند.

۵. نیروهای مسلح به ویژه سازمان بسیج برای خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران همچون گذشته در مقابله با ویروس کرونا در سطح کشور به ویژه در مناطق محروم و مرزهای شرقی از هیچ کوششی دریغ نکنند.

۶. طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با سرعت و ظرفیت بیشتری برای مقابله با موج پنجم کرونا به مرحله اجرا درآید.

منبع: مهر

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید