تشدید مقابله با جرایم مرتبط با حمل چاقو در انگلیس

  • حوادث
  • جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳
    کد خبر :556661

شمار افرادی که به دلیل همراه داشتن چاقو یا سایر سلاح‌های غیرقانونی در انگلیس و ولز دستگیر می‌شوند به بالاترین میزان در ۹ سال اخیر رسیده است.

براساس آمار سال جاری تا ماه مارس پلیس و دادگاه‌های این کشور به ۲۲۰۴۱ مورد جرایم مرتبط با حمل چاقو و یا سایر سلاح‌های غیرقانونی رسیدگی کرده‌اند.

وزارت دادگستری انگلیس گفته که این میزان حاکی از افزایش ۳۴ درصدی این گونه جرایم از سال ۲۰۱۵ میلادی است که این بالاترین آمار از سال ۲۰۱۰ بشمار می‌رود.

تقریبا دو سوم از پرونده‌های مربوط به این نوع جرم به صدور فوری حکم زندان منجر نمی‌شود.

در پی افزایش حملات و قتل‌هایی که جوانان در آن دخیل هستند، بحث‌های زیادی درباره مسئله جرائم مرتبط با حمل چاقو در جریان است.

به گفته وزارت دادگستری انگلیس، از هر پنج نفری که محکوم شده یا اخطار گرفته‌اند یک نفر آنها بین ۱۰ تا ۱۷ ساله بوده است که این میانگین سنی اندکی پایین‌تر از سال گذشته میلادی است.

وزارت دادگستری انگلیس از مارس ۲۰۰۹ اقدام به انتشار آمار و ارقام مرتبط با این گونه جرایم کرده است.

به گزارش ایسنا، این وزارتخانه همچنین گفته که متوسط حکم بازداشت از ۷.۲ ماه برای افراد بالغ به ۷.۹ ماه افزایش یافته و برای افراد ۱۶ و ۱۷ ساله زمان بازداشت از ۵.۹ به ۷.۷ ماه افزایش یافته است.

ساجد جاوید، وزیر کشور انگلیس در مارس سال جاری از بخش‌های دولتی خواست تا در جلوگیری از خشونت‌های جدی کمک کنند.

به گزارش بی‌بی‌سی، رابرت باکلند، معاون وزیر دادگستری این کشور نیز در واکنش به آمار و ارقام ارائه شده در این مورد گفت که دولت انگلیس متعهد است تا تمام تلاش خود را برای توقف جرائم مرتبط با حمل سلاح و نتایج مخرب آن انجام دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید