تست کرونا در خودرو از امروز در دانشگاه شهید بهشتی /نحوه پرداخت هزینه و دریافت جواب

    کد خبر :802685
تست کرونا در خودرو

تست کرونا (PCR) در دانشگاه شهید بهشتی به منظور تسریع غربالگری، در خودرو مراجعین انجام می‌شود.

در راستای تسریع و بهبود غربالگری مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ و از میان برداشتن مشکلات و محدودیت‌های نمونه گیری، تست PCR در دانشگاه شهید بهشتی به صورت سواره (داخل خودرو) از ساعت ٨ صبح امروز ٢٩فروردین ماه ١٤٠٠ انجام می‌شود.

این شیوه نمونه برداری در راستای اجرای برنامه کاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و یک شرکت دانش بنیان مستقر در این پارک و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران برای شهروندان تهرانی (محل استقرار دانشگاه شهید بهشتی) در نظر گرفته شده است و تا زمان بازگشت به حالت عادی جامعه و گذر از وضعیت اضطراری به کار خود ادامه می‌دهد.

حسام شعبانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه پاندمی کرونا نه تنها ریشه کن نشده است بلکه شاهد ابعاد تازه‌ای از میزان شیوع آن در جهان به ویژه در کشور ایران هستیم اظهار کرد: تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی (ایمنی نسبی جامعه) راه طولانی در پیش است و بهترین راه مبارزه در شرایط کنونی انجام غربالگری‌های دقیق و سریع افراد و در پی آن رصد مبتلایان جهت جلوگیری از ورود آن‌ها به جامعه است.

شعبانی افزود: همانطور که از اخبار منتشر شده پیداست در کشور‌های پیشرفته تعداد تست PCR نسبت به جمعیت تقریبا ۱۰۰ درصد است، اما در کشور ما تعداد کمتری از افراد جامعه موفق به انجام این تست می‌شوند که همین چالش یکی از عمده‌ترین عوامل میزان بالای شیوع و در پی آن متاسفانه مرگ و میر برخی از هموطنان مبتلا به شمار می‌آید.

او گفت: به منظور سرعت بخشیدن به غربالگری مبتلایان ویروس کووید ۱۹ کمپ‌هایی برای انجام نمونه‌گیری تهیه دیده شده است و غربالگری بدون نیاز به خروج مراجعین از اتومبیل، انجام می‌شود. در این میان، فضای مناسب جهت تردد خودرو‌های مراجعین، در اختیار داشتن آزمایشگاه مجهز و دارای مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، برخورداری از کیت‌های تشخیصی کووید ۱۹ تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از نیرو‌های مجرب و متخصص ازجمله ظرفیت‌های موجود این برنامه مشترک است.

شعبانی در خصوص فرآیند کلی کار گفت: ثبت نام غیر حضوری است. تنها کافی است فرد متقاضی یک روز قبل به سامانه www.tehrantest.com مراجعه و شماره پلاک خودرو و اطلاعات خود و دیگر متقاضیان همراه را ثبت کند و در ساعت تعیین‌شده، مراجعین با اتومبیل از درب درکه وارد دانشگاه شهید بهشتی واقع در میدان شهریاری منطقه یک تهران می‌شوند و مسیر مشخص‌شده تست دهی را دنبال می‌کنند و به مکان انجام تست می‌رسند. متخصصان، بدون پیاده کردن مراجعین از اتومبیل خود، تنها در عرض یک دقیقه، تست گیری را انجام خواهند داد. پاسخ تست در زودترین زمان ممکن، برای متقاضی پیامک خواهد شد به‌علاوه پرداخت هزینه، قبل از انجام نمونه‌گیری صورت می‌گیرد و نتیجه تست نیز از همان سامانه قابل دریافت است.

به گزارش دانشجو، مطمئن‌ترین راه تشخیص ویروس کووید ۱۹ تست‌های دقیق مبتنی بر PCR است. تست PCR در حال حاضر استانداردترین، دقیق‌ترین و قابل اطمینان‌ترین تست برای تشخیص کووید ۱۹ محسوب می‌شود. افراد در صورت داشتن علائم بیماری کرونا مثل تب، سرفه، خستگی و کوفتگی بدن، تنگی نفس و همچنین از دست دادن حس بویایی و چشایی یا تماس با فرد بیمار نیاز به تست کرونا دارند. همچنین کسانی که قصد سفر به خارج از ایران را دارند ملزم به انجام این آزمایش هستند

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید