ترامپ هم در تهران ستاد دارد!

  • سیاسی
  • چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ۹:۴۶
    کد خبر :734614
ترامپ هم در تهران ستاد دارد!

عصر ایران در یادداشتی به گزارش روزنامه ارگان دانشگاه آزاد با عنوان «بازگشایی ستاد یاران بایدن در تهران» واکنش نشان داده و نوشته اگر بایدن در تهران ستاد دارد، لابد ترامپ هم دارد.

تحلیل چند رسانه حرفه‌ای مکتوب در تهران درباره احتمال شکست دونالد ترامپ در مقابل رقیب خود (جو بایدن) در انتخابات آبان ماه و احتمال بازگشت به برجام، لغو فرمان ممنوعیت سفر اتباع چند کشور مسلمان و از جمله ایران و از سرگیری فروش نفت و کاهش مشکلات ارزی را به منزلۀ «بازگشایی ستاد یاران بایدن در تهران» و «تبلیغ توهّم امریکای خوب توسط برخی گروه‌های سیاسی» دانسته است.

از روزنامه دانشگاه آزاد می‌توان پرسید: اگر انعکاس خبرهای پیش افتادن جو بایدن از دونالد ترامپ، «بازگشایی ستاد یاران بایدن در تهران» است لابد و با همین منطق، ناخرسندی آنان نیز «بازگشایی ستاد دونالد ترامپ در تهران» است!…

می‌توان حدس زد نگران باشند با احیای برجام، نرخ مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 در صورت رقابتی شدن بالا رود و کاندیداهایی که پیروزی‌شان منوط به مشارکت حداقلی و نظارت استصوابی حداکثری است، از این فرصت محروم شوند.

هیچ‌کس در این گزاره تردید ندارد که دونالد ترامپ، یک سیاستمدار استاندارد نیست. او یک رئیس جمهوری عادی و نرمال نیست. حتی مثل جرج بوش هم نیست. شومنی است که بر این کرسی نشسته و خروج او از کاخ سفید فارغ از این که چه نظری درباره جانشین او داشته باشیم به نفع صلح جهانی، حقوق بشر، محیط زیست و هر دستاورد مدرن دیگر انسانی است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید