ترامپ زمان پس گرفتن کاخ سفید را هم تعیین کرد

    کد خبر :879978
ترامپ زمان پس گرفتن کاخ سفید را هم تعیین کرد

ترامپ گفت: من معتقدم سال ۲۰۲۴ سال مهمی خواهد بود، اما امسال سالی است که ما مجلس نمایندگان، سنا و البته آمریکا را پس خواهیم گرفت. این بسیار مهم است؛ سال ۲۰۲۴ ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت.

دونالد ترامپ در اولین گردهمایی هوادارانش در سال ۲۰۲۲ در فلورانس آریزونا، با انتقاد از جو بایدن، سیاست‌های او را در مقابله با روسیه و چین و هجوم مهاجران غیرقانونی به آمریکا شکست خورده توصیف کرد.

ترامپ گفت: «حضور جمعیت کنونی، گفته‌های من را تایید می‌کند، مردم تشنه حقیقت هستند. آن‌ها می‌خواهند کشورشان به قدرت قبل بازگردد. ما همیشه به کشور زیبایی فکر می‌کردیم که انتخابات عادلانه‌ای داشت و اکنون به دلایل زیادی در سراسر جهان مسخره می‌شویم. ما هرگز با بی‌احترامی از سوی دیگر کشورها رو به رو نبودیم.»

به گفته رئیس جمهور سابق آمریکا در زمان او، واشنگتن هیچ مشکلی با روسیه و اوکراین یا تایوان و رئیس جمهور چین نداشت. اما حالا پوتین نه تنها اوکراین را تهدید می‌کند، بلکه ادعا دارد که به کوبا و ونزوئلا می‌رود، این بی‌احترامی به آمریکاست. چین دست به اقداماتی می‌زنند که یک سال پیش هرگز جرات انجام آن را نداشت.

ترامپ گفت: «من معتقدم که سال ۲۰۲۴ سال مهمی خواهد بود، اما امسال سالی است که ما مجلس نمایندگان، سنا و البته آمریکا را پس خواهیم گرفت. این بسیار مهم است؛ در سال ۲۰۲۴ ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت.»

رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر تاکید کرد که در انتخابات قبلی تقلب صورت گرفته و شواهد آن در همه جا وجود دارد اما رسانه‌های خبری جعلی آن را غیر مستند می‌دانند.

آمریکا تنها در یک سال گذشته با مشکلات و ویرانی بیشتری نسبت به پنج سال قبل رو به رو بوده است. قیمت بنزین ۵۰ درصد افزایش یافته و قفسه‌های خواربارفروشی‌ها خالی هستند. از سال ۲۰۲۰ به بعد، افزایش شدید هزینه‌های مصرف‌کننده و کمبود نیروی کار مرتبط با همه‌گیری کرونا تا حد زیادی عامل ایجاد فشار صعودی بر قیمت‌ها و دست و پنجه نرم کردن کسب‌وکارها با کمبود کالا بوده است.

گفته می‌شود دلیل اصلی این تورم بی سابقه در آمریکا افزایش قیمت نفت و فرآورده‌های سوختی در بازارهای جهانی است، اما جمهوری خواهان می‌گویند تورم زیاد این روزها در آمریکا ناشی از برنامه‌ها و سیاست‌های هزینه بر بایدن در این کشور است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس نظرسنجی اخیر شبکه «ای بی سی نیوز»، ۶۹ درصد آمریکایی‌ها از مدیریت دولت بایدن در زمینه‌ی مهار تورم ناراضی هستند و با سیاست‌های دولت او در این زمینه مخالفند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید