تبادل پیام بین ایران و آمریکا در جریان است

  • سیاسی
  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ۰:۱۳
    کد خبر :943014
امیرعبدالهیان (1)

حسین امیرعبداللهیان در مذاکراتش با وزیر امور خارجه روسیه، با رد هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه و اقدامات ثبات‌زدا در منطقه غرب آسیا، خاطرنشان کرد: همکاری‌های مشترک دو کشور در سال های گذشته در جهت مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و همزمان بهره‌گیری از فرمت کشورهای ضامن روند آستانه، باعث بازگشت سریع‌تر صلح و آرامش به سوریه شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان درباره روند مذاکرات هسته‌ای گفت: تبادل پیام‌ها بین آمریکا و ایران از طریق برخی وزرای خارجه و هماهنگ‌کننده اروپا در حال انجام است. ایران با اتخاذ رویکردی منطقی مسیر دیپلماسی را پیگیری می‌کند و بر توافقی پایدار و دارای تضمین برخورداری از منافع اقتصادی آن، تاکید دارد.

فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن قدردانی از نقش مهم ایران در کمک به برقراری صلح و امنیت در منطقه و مقابله موثر با تروریسم، اظهار کرد: همکاری‌ها میان تهران – دمشق در دو سطح منطقه‌ای و بین‌المللی به بهترین شکل ادامه دارد.

وی افزود: دمشق در شرایط جاری بر همکاری‌های اقتصادی و تجاری مشترک به‌منظور مقابله با آثار مخرب اقدامات غیرقانونی و قهری غرب علیه مردم سوریه، تاکید دارد.

تحولات منطقه‌ای از جمله ابتکارات سیاسی برخی کشورهای عربی برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، اوضاع فلسطین و تحولات بین‌المللی از جمله اوکراین از دیگر محورهای گفت‌وگوهای وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه در این دیدار بود.

خبرآنلاین/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید