بیماران قلبی و ریوی پایتخت در خانه بمانند

    کد خبر :766731

بر اساس اعلام روز جمعه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۴۹ و در شرایط ناسالم قرار داشت.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۰، ازن با شاخص ۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۸ بوده است.

ایستگاه ستاد بحران صدرنشین هوای سالم

بر این اساس ایستگاه‌های ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۷۵، پونک با شاخص ۷۷ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۷۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را داشت.

ایستگاه پارک شکوفه آلوده‌ترین منطقه

همچنین ایستگاه‌های پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۷۰، فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۶۲ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۵۸ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

ثبت ۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۶۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید