بیش از ۸۰۰۰ روستا در کشور دچار تنش آب هستند

    کد خبر :870754

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: سال آینده، سال پر رونق‌تری در رسیدگی به محرومان و روستاها توسط دولت سیزدهم خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سید امیرحسین مدنی عصر امروز چهارشنبه در نشست هم اندیشی مدیران و مسوولان سازمان بسیج سازندگی استانهای کشور در مشهد افزود: عدالت محوری و تحقق عدالت از طریق رسیدگی به مناطق روستایی از برنامه ها و تاکیدات دولت است و در این راستا تلاش همه جانبه دارد.

وی ادامه داد: یکی از نیروها و سازمانهای موفق در زمینه محرومیت زدایی و خدمت رسانی، سازمان بسیج سازندگی و فعالیت گروههای جهادی است که دولت تلاش دارد بیش از سایر دولتها از این ظرفیت بهره ببرد و در جهت خدمت رسانی به مردم و مناطق محروم از آن استفاده کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: طبق برنامه ها و اولویتهای موجود دولت بنا دارد با کسب همکاری از بسیج سازندگی و گروههای جهادی خدمت رسانی در مناطق محروم را پررنگ تر کند.

وی با اشاره به همکاریها و تفاهم نامه های امضا شده با بسیج سازندگی، افزود: در زمینه اشتغال به عنوان برنامه محوری دولت سیزدهم، بسیج سازندگی در ایجاد یک میلیون شغل در کشور همکاری موثری خواهد داشت.

مدنی ادامه داد: هم اکنون برای آبرسانی به روستاهای دچار تنش آبی از ظرفیت بسیج سازندگی بهره گرفته می‌شود.

وی گفت: بیش از ۸۰۰۰ روستا در کشور دچار تنش آب هستند و برای آب رسانی به این تعداد تفاهم نامه بسیار خوب و موثری با بسیج سازندگی امضا شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود: در حوزه ساخت مسکن نیز تعهد خوبی داده شده به این صورت که ساخت ۱۰۰ هزار مسکن از مجموع یک میلیون مسکن وعده داده شده از سوی دولت را طی یکسال سازمان بسیج سازندگی با همکاری موثر خود برای محرومان خواهد ساخت.

وی ادامه داد: در صدد هستیم در زمینه ایجاد راه روستایی نیز توافق خوبی انجام شود.

مدنی گفت: اولویت دولت در ۲ حوزه کشاورزی و آبرسانی به عنوان مهمترین اولویتهای رسیدگی به نقاط روستایی محسوب می‌شود.

وی افزود: بسیج بازوی اجرایی قوی در حوزه خدمت رسانی به مردم است و تمام تلاش دولت در استفاده از ظرفیتهای این مجموعه است.

بر اساس گزارش معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، نشست هم اندیشی مدیران و مسوولان سازمان بسیج سازندگی استانهای کشور در مشهد مدت ۲ روز ادامه دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید