بودجه 4.8 هزار میلیارد دلاری ترامپ برای سال مالی 2020

    کد خبر :684553

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه بودجه موردنظر خود را با رقمی بالغ بر ۴.۸ هزار میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی مکزیک و کاهش بودجه برنامه های سلامت پیشنهاد می دهد.

به نقل از نیویورک تایمز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز دوشنبه بودجه موردنظر خود را با رقمی بالغ بر ۴.۸ هزار میلیارد دلار به کنگره پیشنهاد دهد.

مقامات بلندپایه دولت آمریکا اعلام کردند که این بودجه پیشنهادی شامل تخصیص میلیاردها دلار اضافی به ساخت دیوار مرزی مکزیک و کاهش بودجه برنامه های سلامت همچون مدیکید، بیمه ازکار افتادگی و کمک هزینه ساخت مسکن خواهد بود.

آخرین بودجه پیشنهادی ترامپ در نخستین دوره ریاست جمهوری او در واقع تقویت کننده موضع ضد مهاجرتی است که به راهیابی وی به کاخ سفید کمک کرد و بخشی مهم از کمپین انتخاباتی او در سال ۲۰۲۰ نیز خواهد بود.

به گزارش مهر،به گفته منابع آگاه، ترامپ قصد دارد از کنگره آمریکا درخواست کند دو میلیارد دلار بودجه اضافی به پروژه ساخت دیوار مرزی در مرز آمریکا و مکزیک اختصاص یابد.

به رغم مخالفت مکرر قانونگذاران با بسیاری از تلاشهای دونالد ترامپ برای برهم زدن برنامه های داخلی، بودجه سال جاری از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نشاندهنده اولویتهای ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید