بنتلی سال 2025 ابر خودرو الکتریکی معرفی می کند

    کد خبر :1004333
بنتلی

بنتلی را می‌توان از نامداران صنعت خودروسازی دانست. برند اصیل بریتانیایی که تاکنون محصولات لوکس متعددی را ارائه کرده است. این شرکت قصد دارد بزودی محصولات الکتریکی همچون دیگر رقبا عرضه دارد.

بازتاب-گفته شده در سال 2025 اولین خودرو تمام الکتریکی بنتلی معرفی خواهد شد. بر اساس گزارش مجله خودروی بریتانیایی “AutoCar”، مدیر عامل بنتلی، آدریان هالمارک، فاش کرده که خودروی برقی آینده به فناوری پیشرفته خودران مجهز خواهد شد.

بنتلی الکتریکی از سیستم SuperVision Mobileye استفاده می کند که از مجموعه‌ای چشمگیر 11 دوربین تشکیل شده است. جالب اینجاست که این سیستم در خودروی برقی جدید ماکان پورشه نیز وجود خواهد داشت. در ابتدا، بنتلی الکتریکی دارای قابلیت رانندگی نسبتا مستقل در بزرگراه‌ها خواهد بود. با این حال، شرکت برنامه‌های بلندمدتی برای دستیابی به قابلیت‌های رانندگی خودکار کامل از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری در آینده دارد.

بنتلی

اولین خودروی الکتریکی بنتلی که پیش بینی می‌شود در سال 2025 به طور رسمی معرفی شود، شایعه شده که طراحی کوپه اسپرت خواهد داشت. هالمارک پیشتر گفته بود که خودروی الکتریکی آینده قدرتی تا 1400 اسب بخار خواهد داشت و می‌تواند در طی 1.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برساعت دست یابد. با این حال، هالمارک به مشتریان احتمالی اطمینان داد که یک نسخه «کندتر» برای کسانی که سرعت را بسیار زیاد یا ترسناک می‌دانند در دسترس خواهد بود.

بسیار جالب است که بنتلی برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای عصر خودروهای الکتریکی دارد و هدف آن معرفی هر ساله یک خودروی الکتریکی جدید از سال 2025 تا 2030 است. برای حمایت از این سرمایه گذاری بلندپروازانه، این شرکت سرمایه گذاری هنگفتی به مبلغ 3 میلیارد دلار برای بازسازی کارخانه Crewe خود متعهد شده است. چنین سرمایه‌گذاری امکان را به کمپانی بریتانیایی می‌دهد تا برای رقابت با رقبا پشتیبان داشته باشد.

در یکی دیگر از توسعه‌های ابرخودروی الکتریکی، رولز رویس، یکی دیگر از خودروسازان برجسته بریتانیایی لوکس، در حال آماده‌سازی برای رونمایی از خودروی الکتریکی، اسپکتر، برای اواخر امسال است. اسپکتر، یک کوپه مجلل، پلتفرم مشترکی با کالینان و فانتوم رولزرویس دارد.

با استقبال بنتلی و رولز رویس از محصولات الکتریکی، آینده صنعت خودروهای لوکس مطمئنا شاهد تغییر عمیق در تحقیق و توسعه برای سایر خودروسازان بزرگ خواهد بود. شرکت‌هایی مانند کرایسلر و آکیورا باید این را نشانه تغییر چشم‌انداز در صنعت خودروهای برقی بدانند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید