برگ سبز خودرو قطعا سند رسمی است

  • سیاسی
  • دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۷:۰۷
    کد خبر :850404
برگ سبز خودرو قطعا سند رسمی است

آقای حسن نوروزی با اشاره به ادامه برخی حواشی پیرامون برگ سبز خودرو اظهار داشت: نمی‌توانیم برای ایجاد کاسبی یک عده مردم را مجبور کنیم، حتما به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنند، بنابراین همان برگ سبز خودرو کافیست و نشان دهنده مالکیت صاحب خودرو است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس افزود: ما نماینده مردم هستیم نه نماینده سازمان مالیات و دفترخانه‌ها؛ رای دیوان عدالت اداری و بخش نامه و آیین‌ها مبنی بر اینکه برگ سبز سند معتبر است، وجود دارد و ما باید به طرفداری از ملت و قانون تمکین کنیم.

وی در گفتگو با صدا و سیما؛ با بیان اینکه وقتی خودرو از کمپانی خارج می‌شود نیروی انتظامی برگ سبز صادر می‌کند، تصریح کرد: طرح موضوع استسفاریه و تنظیم لایحه و بررسی و ارسال آن دو سال زمان خواهد برد و بعبارتی این اقدام پیچیده کردن کار است، آنان بدانند مجلس برای این مسئله استسفاریه نمی‌دهد و برگ سبز باتوجه به قوانین و موادی که وجود دارد، معتبر است.

نوروزی تصریح کرد: برای انتقال اسناد همان برگه سبز کافی است، نیاز مراجعه به دفترخانه وجود ندارد، اما چنانچه فردی بخواهد اقدام قوی داشته باشد به اختیار خود می‌توانند به دفترخانه مراجعه کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس تاکید کرد: مجلس، قوه قضائیه و نیروی انتظامی همه اعلام کردند که برگه سبز معتبر و هرگونه تغییر، تعویض پلاک به وسیله برگه سبز معتبر و مردم نگران نباشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید