برگزاری کنکور ترکیبی از ۱۴۰۴

  • اجتماعی
  • یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۵:۵۶
    کد خبر :1066738
برگزاری کنکور ترکیبی

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در خصوص سرنوشت کنکور در ماموریت جدید سازمان گفت: ما نه می‌گوییم کنکور تشریحی می‌شود و نه نمی‌شود، بلکه تا سال ۱۴۰۴ کنکور ترکیبی برگزار خواهد شد.

عبدالرسول پورعباس ضمن بیان این مطلب در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص آینده کنکور در ماموریت جدید سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه کنکور را تصویب و ابلاغ کرد و در این مصوبه قید شده است که آزمون‌های آموزش و پرورش طی سال‌های آتی نهایتا تا ۶۰ درصد در کنکور تاثیر داشته باشد که البته این تاثیر برای کنکور امسال ۵۰ درصد اعمال می‌شود.

وی تصریح کرد: تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور دقیقا در مسیر کمرنگ کردن نقش کنکور اعمال می‌شود؛ اما به طور کلی ما در نظر داریم آزمون‌های خود را ارتقا ببخشیم و در حال حاضر دستگاه‌هایی تهیه و در حال نصب هستند و انواع آزمون‌هایی که تصور می‌کنیم از چهار گزینه‌ای با یک گزینه صحیح، چند گزینه صحیح، هم گزینه‌ای تا به پرسش‌های تشریحی را اجرایی خواهیم کرد.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور خاطرنشان کرد: همه سئوالات ترکیبی در آزمون‌های ما آماده است و به کار برده خواهد شد. ما دستگاه‌هایی را در سازمان تجهیز کردیم تا بتوانیم آزمون‌های خود را به صورت تشریحی برگزار کنیم. در واقع برای اینکه آزمونی را به استاندارد برسانیم، طبیعتا اجرای آن، آزمون‌سازی و تصحیح آن مهم است که ما برای هر یک از آنها برنامه‌ریزی انجام دادیم.

پورعباس تاکید کرد: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ما موظف هستیم ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش را فقط براساس سوابق تحصیلی بگیریم. ما به حدود ۷ استان توصیه کردیم پذیرش خود را به حالت پذیرش براساس سوابق تحصیلی تغییر دهند تا فرصت بیشتری برای بومیان داده شود. این مسیر رشته به رشته و محل به محل متفاوت خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وی در پایان با تاکید بر اینکه تا سال ۱۴۰۴ سئوالات کنکور به صورت ترکیبی برگزار می‌شود، گفت: ما نه می‌گوییم کنکور تشریحی می‌شود و نه می‌گوییم نمی‌شود، بلکه آزمون را ترکیبی برگزار می‌کنیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید