برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان در زمان تعیین شده

    کد خبر :806587
برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان

حاجی میرزایی گفت: اگر در زمان تعیین شده برای امتحانات شرایط شیوع کرونا و مدیریت فضای سلامت جامعه مناسب باشد، روند امتحانات برقرار است.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ویژه برنامه روز معلم شبکه آموزش، اظهار کرد: از نظر قانونی موظف هستیم تا امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم را به صورت حضوری برگزار کنیم، چراکه امتحانات پایه نهم در هدایت تحصیلی دانش آموزان و امتحانات پایه دوازدهم در پذیرش داوطلبان کنکوری تاثیرگذار است و به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم که همه این امور با هماهنگی ستاد کرونا خواهد بود.

او ادامه داد: چنانچه در زمان تعیین شده برای برگزاری امتحانات، شرایط شیوع کرونا و مدیریت فضای سلامت جامعه مناسب باشد، روند امتحانات برقرار است در غیر این صورت در زمان برگزاری امتحانات تجدید نظر می‌کنیم.

به گفته وزیر آموزش و پرورش در شرایط فعلی امتحانات بعد از عید فطر در همه پایه‌های تحصیلی آغاز شده و تا قبل از ۲۸ خرداد که زمان برگزاری انتخابات است به پایان خواهد رسید. اگر در این باره با مشکلی مواجه شویم مسئولان بهداشتی کشور محدودیت‌هایی را در نظر خواهند گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حاجی میرزایی تصریح کرد: در دوران کرونا نباید اجازه دهیم محرومیت از اینترنت و شرایط اقتصادی موجب محرومیت از آموزش شود.

او ادامه داد: بدترین شکل بی عدالتی، محرومیت آموزشی است که نقطه عزیمت به سایر بی عدالتی‌ها محسوب می‌شود؛ بنابراین آموزش می‌تواند شرایط زندگی انسان‌ها را بهبود بخشد و ما با ابزار‌هایی مانند آموزش تلویویزنی و شبکه شاد با این موضوع مقابله کردیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید