برخورد فیزیکی برای زن ایرانی موثر نیست

    کد خبر :927186
برخورد فیزیکی برای زن ایرانی موثر نیست

 علیرضا بیگی گفت، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس اعلام کرد: گشت ارشاد احساس ناامنی اجتماعی را تقویت می کند در شرایطی که چپاول های بزرگ در کشور رخ می دهد، سرقت ها و ناامنی در کشور بیداد می کند و فضای مجازی اینگونه است با راه اندازی گشت ارشاد به مردم و حقوقشان ظلم می کنیم.

وی در مورد حضور گشت ارشاد در خیابان ها و نگرانی مردم در این رابطه، اعلام کرد: آنچه که دارد در خیابان ها اتفاق می افتد آدرس غلط دادن و منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت های جامعه است یعنی سناریو عملیات روانی برای درگیر کردن مردم با همدیگر و مشغول کردن آنها به مسائلی چون حجاب بر مبنای سناریوی اتفاق می افتد که مردم از اصل موضوع غافل شوند.

احمد علیرضا بیگی با بیان این مطلب افزود: اصل موضوع که می خواهند مردم از آن غافل شود درد آنها در مورد تورم، مشکلات اقتصادی و معیشتی است الان همه صحبت های کلیدی و اساسی که باید سرلوحه فعالیت های دولت و مجلس باشد التیام دردهای مردم است اما به جای آن به موضوعاتی پرداخته ایم که اساسا این موضوعات چسبندگی، استحکام و وحدت ملی ما را مورد آسیب قرار می دهند.

وی تاکید کرد: متاسفانه مردم سرموضوعاتی که مشکلات امروز جامعه ما نیست به جان هم می افتند. انتظار این است که رسانه ها در بازگو کردن آن چیزی که رخ می دهد ایفای نقش کنند نه اینکه آنها هم بخشی از این سناریو شوند و در تحقق اهداف این سناریو نقش آفرینی کنند. جوی که از این موضوع بوجود آمده است به مراتب بیشتر از آنچه که وجود دارد هست و الان با یک هدف خاصی این موضوع تعقیب می شود همین موضوع ورزشکاران فوتبال و اتفاقاتی که در فوتبال رخ می دهد آیا اهمیتش به اندازه ای بود که فضای سیاسی کشور ما را ملتهب کند سخت گیری های که در بخش های مختلف اعمال می شود؟ آیا مشکل اصلی کشور ماست؟ قطعا پاسخ منفی است.

بیگی گفت: تجربه چند ده ساله مان در حوزه گشت ارشاد را که ناکام مانده است قرار نیست دوباره تکرار کنیم. گشت ارشاد مربوط به دولت آقای خاتمی و آقای عبدالله نوری مبدع آن بوده است مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص موجود است و این چند ده سالی که زمان از اجرای آن سپری شده است نشان می دهد که این کار نافرجام و بدفرجامی بوده است و تکرار آن اشتباه ظلم در حق ملت ایران است.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: گشت ارشاد احساس ناامنی اجتماعی را تقویت می کند در شرایطی که چپاول های بزرگ در کشور رخ می دهد، سرقت ها و ناامنی در کشور بیداد می کند و فضای مجازی اینگونه است با راه اندازی گشت ارشاد به مردم و حقوقشان ظلم می کنیم.

وی ادامه داد: البته نباید از ظلمی که در حق پرسنل نیروی انتظامی می شود و آنها مظلومانه به دست اشرار و سارقین شهید می شوند غافل شویم و نیاید ما این نیروی خدوم را که بایستی در مسیر مطالبات مردم و برقراری امنیت مردم تلاش کنند در اصطحکاک با مردم قرار دهیم چراکه این ظلم در حق نیروی انتظامی هم هست.

وی خاطر نشان کرد: قطعا امر ونهی و برخورد فیزیکی برای زن ایرانی نمی تواند موثر واقع شود. حساب زن ایرانی از آنهایی که تجری به فساد و ولنگاری دارند جداست و اگر کسی بخواهد حساب زن ایرانی را با آنها یکی کند در اشتباه محاسباتی سخت قرار گرفته است ولی متاسفانه مدام این اشتباه را تکرار می کنیم .

عصر ایران/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید