برتری شه‌بخش مقابل بوکسور تاجیک

  • ورزشی
  • چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۵:۱۹
    کد خبر :991853
برتری شه‌بخش مقابل بوکسور تاجیک

دانیال شه‌بخش در اولین دیدار خود از مسابقات بوکس قهرمانی جهان به برتری رسید.

در سومین روز از رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان، دانیال شه‌بخش، بوکسور وزن ۶۰ کیلوگرم در اولین گام به مصاف نماینده تاجیکستان رفت و با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و به مرحله بعد راه پیدا کرد.

دومین مبارزه شه‌بخش، روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه انجام خواهد شد که باید با برنده دیدار السالوادور و بلغارستان مبارزه کند.

فردا (پنج شنبه) در روز چهارم این مسابقات رقابت‌های ۴۸، ۵۱، ۶۳.۵ و ۹۲+ کیلوگرم برگزار خواهد شد و ایران نماینده‌ای ندارد اما روز جمعه مبارزات اوزان ۵۷، ۸۰ و ۹۲ کیلوگرم پیگیری می‌شود که پوریا عبدالمالکی (وزن ۵۷ کیلوگرم) و پوریا امیری (وزن ۹۲ کیلوگرم) نمایندگان ایران هستند.

عبدالمالکی در دومین دیدار خود باید با آرتور بازیان، بوکسور ارمنستان که در رتبه سوم دنیا قرار دارد، مبارزه کند. امیری نیز در اولین دیدار با قرقیزستان مبارزه خواهد کرد.

پیش از این امین مجنونی در وزن ۸۶ کیلوگرم و میثم قشلاقی در وزن ۸۰ کیلوگرم نیز در اولین دیدارهای خود مغلوب شدند و از دور مسابقات کنار رفتند.

هدایت این نفرات برعهده همایون امیری و محمود نهتانی به عنوان مربی است.

بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ با حضور ۵۳۹ بوکسور از ۱۰۷ کشور در ۱۳ وزن از روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه به میزبانی تاشکند (پایتخت ازبکستان) آغاز و به مدت ۱۴ روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی بوکس (IBA) برای این رقابت‌های جوایز دلاری را نیز در نظر گرفته است که به نفر اول ۲۰۰ هزار دلار، به نفر دوم ۱۰۰ هزار دلار و به نفرات سوم ۵۰ هزار دلار تعلق می‌گیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید