با این مواد غذایی استرس خود را کاهش دهید

    کد خبر :1034942
کاهش استرس
تولید سروتونین در مغز به نوع تغذیه بسیار حساس است. مصرف بیشتر سبزی ها تولید سروتونین را در مغز افزایش می دهد و به ما کمک می کند تا بر استرس خود غلبه کنیم.

یک رژیم غذایی متعادل در حفظ سلامت و کمک به کاهش استرس اهمیت زیادی دارد. برخی غذا‌ها و نوشیدنی‌ها تحریکات قوی در بدن ایجاد می‌کند و به طور مستقیم سبب بروز استرس می‌شود.

مواد غذایی موثر در تشدید علائم استرس شامل چای، قهوه، کاکائو و شکلات،  غذا‌های آماده و فرآوری شده، نوشیدنی‌های حاوی جوش شیرین و نوشابه‌های کولا، شکر و  غذا‌های سرخ شده و چرب

مواد غذایی موثر در کاهش استرس

غذا‌های دارای فیبر بالا: استرس سبب ایجاد گرفتگی عضلانی و یبوست می‌شود. در اینگونه موارد توصیه می‌شود غذا‌های فیبردار مصرف کنیم تا حرکات دستگاه گوارش تنظیم شده و عملکرد روده بهبود یابد.

در غذای روزانه ما باید دست کم ۲۵ گرم فیبر وجود داشته باشد. میوه ها، سبزی‌ها و غلات سبوس دار از منابع بسیار خوب فیبر محسوب می‌شود.

غذا‌های حاوی کربوهیدرات بالا: کربوهیدرات‌ها سبب آزاد شدن ماده سروتونین در مغز شده و آرامش می‌شود. مواد غذایی حاوی کربوهیدرات عبارتند از: برنج، ماکارونی، سیب زمینی، نان و ذرت.

به خاطر داشته باشیم مصرف بالای مواد غذایی نشاسته‌ای می‌تواند موجب اضافه وزن و چاقی شود.

سبزی ها: تولید سروتونین در مغز به نوع تغذیه بسیار حساس است. مصرف بیشتر سبزی‌ها تولید سروتونین را در مغز افزایش می‌دهد و به ما کمک می‌کند تا بر استرس خود غلبه کنیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید