بایرام اف: اولویت سیاست خارجی آذربایجان توسعه روابط با ایران است

    کد خبر :859163

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان گفت: اولویت سیاست خارجی جمهوری آذربایجان حفظ و توسعه روابط با کشورهای همسایه به ویژه ایران است.

به گزارش شفقنا، جیحون بایرام اف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان تاکید کرد: علاقمند به توسعه روابط با ایران هستیم و همکاری‌های زیادی پیش روی دو کشور است.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما درباره آینده روابط دو کشور گفت: می توانم بگویم با توجه به اشتراکات فراوان دو کشور، طرح‌های زیادی برای همکاری‌های دوجانبه وجود دارد.

او افزود: مطمئن هستم که روابط خوب گذشته را می‌توانیم بر اساس حسن همسایگی توسعه دهیم.

بایرام اف با تاکید بر ادامه گفت‌ وگوهای دیپلماتیک مسئولان وزارت خارجه دو طرف گفت: از گفت‌ وگوهای رسمی و غیر رسمی دیپلماتیک هفته‌های اخیر خرسندیم و با گفت‌ وگوهای تلفنی همکار محترم خودم (امیر عبداللهیان) اعتقاد داریم برخی مباحث قابل حل است.

او افزود: اختلاف نظر میان همه‌ی کشورها محتمل است و هیچ کشوری از این قاعده مستثنی نیست و حتی ممکن است میان کشورهای همسایه هم باشد، اما مناسبت‌های نزدیک و همسایگی ما با ایران نشان داده با گفت‌وگو می توان برخی این اختلاف نظرها را رفع کرد.

جیحون بایرام اف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به لزوم توسعه روابط دو کشور درپایان گفت: اولویت سیاست خارجی جمهوری آذربایجان حفظ و توسعه روابط با کشورهای همسایه به ویژه ایران است و با توجه به زمینه‌ها و ظرفیت‌های فراوان همکاری‌های دو جانبه و پیشینه همیشه مثبت این روابط، در آینده نیز شاهد توسعه روابط دو کشور خواهیم بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید