بانوی هنرمندی که نور می‌کشد / تصاویر

    کد خبر :742611

 ایران درودی، چهره‌ نام‌آشنایی در عرصه هنر و نقاشی است‌. بانویی که بیش از پیش به خالق این جهان هستی ایمان دارد و مهمترین آرزویش برای خودش و مردم ایران، نزدیک‌تر شدن به خالق هستی است.

درودی، نقاش صاحب‌سبک، نویسنده و کارگردانی که بیش از ۶۰ سال است در عرصه‌ هنر معاصر ایران فعالیت دارد، ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد به دنیا آمد. هنرمند نقاشی که از رنگ مشکی استفاده نمی‌کند و به کشیدن نور در آثارش شهرت دارد.

پدرش خراسانی بود و مادرش قفقازی. در کودکی به همراه خانواده به اروپا سفر کرد و بعد از آغاز جنگ جهانی دوم به ایران بازگشتند و مدتی
در مشهد زندگی و بعد به تهران مهاجرت کردند.

درودی باز هم در سال‌های جوانی و البته این بار به انتخاب خودش و برای ادامه تحصیل در رشته نقاشی به پاریس رفت. او به شکل حرفه‌ای زندگی هنری خود را از همین دوران آغاز کرد و در واقع آن روزها سرآغاز داستانی بودند که هنوز هم با همان حال و هوا و با همان عشق به هنر و زندگی ادامه داد.

به گزارش ایسنا،ایران درودی در همه این سالها موفق به برگزاری نمایشگاه‌های متعددی در سراسر جهان شده است و البته فعالیت حرفه‌ای او در عرصه هنر فقط به برگزاری این نمایشگاه‌ها ختم نمی‌شود؛ بلکه ساخت برنامه‌های تلویزیونی در حوزه هنرهای تجسمی و تلاش برای آموزش هنر و تاریخ هنر نیز از دیگر تلاش‌های او در عرصه فرهنگ و هنر محسوب می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید