بازداشت فروشنده داروهای غیرمجاز در پایتخت

    کد خبر :962602
بازداشت فروشنده داروهای غیرمجاز در پایتخت

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهم دستگیر شده بیش از ۴۰ هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب که عموما فاسد و غیرقابل استفاده بوده، کشف شد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار کرد: در راستای مبارزه با فروشندگان دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، یک صفحه اینستاگرامی با بیش از 30 هزار دنبال‌کننده که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می‌کرد، مشاهده شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کردند و با بهره‌گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و بیش از 40 هزار قلم انواع داروی غیرمجاز، فاسد، سقط جنین، کمیاب و نایاب از وی کشف شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان کرد: مجرم پس از انتقال به پلیس فتا به فروش داروهای تاریخ مصرف گذشته و فاسد که در صورت استفاده می‌توانست مرگ خریداران را به دنبال داشته باشد، به عنوان داروهای خاص درمانی اقرار کرد.

گودرزی افزود: پلیس فتا با رصد‌های مستمر و شبانه‌روزی خود در فضای مجازی با کسانی در این فضا اقدام به فروش این گونه اقلام کنند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای‌ مجازی ممنوع است به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از دارو خانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری و یا اعلام هرگونه موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید