بارش‌ باران در۱۴ استان کشور

    کد خبر :1060591
بارش‌ باران در۱۴ استان کشور

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز در مناطقی از غرب شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور رگبار باران و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد. همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد.

چهارشنبه ـ با تقویت سامانه بارشی ـ در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش‌ها چهارشنبه در لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.

پنجشنبه در شمال غرب، مناطقی از غرب، دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

پنجشنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

به گزارش همشهری آنلاین، طی ۳ روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید