باران در راه 5 استان کشور

    کد خبر :946676

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با پیش بینی وقوع بارندگی در برخی نقاط کشور تا روز دوشنبه، از مهیا شدن شرایط برای وقوع پدیده گرد و خاک بر روی کشور عراق و انتقال آن به مرزهای غربی کشور تا سه شنبه خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: تا روز دوشنبه در برخی نقاط استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی بارندگی، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه روز سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی، در استان‌های ساحلی خزر و برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب و شمال شرق بارندگی و در نوار شمالی کشور کاهش دما رخ خواهد داد، افزود: بارش در روز سه شنبه در استان های ساحلی خزر تشدید می شود و دریای خزر نیز در این روز مواج است، به گفته ضیاییان تا سه شنبه شرایط برای وقوع پدیده گرد و خاک بر روی عراق و انتقال آن به مرزهای غربی کشور مهیاست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۳ مهرماه) کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای درجه ۲۸ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۲۴ مهرماه) نیمه ابری و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ مهر ماه) اهواز با دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور پیش‌بینی می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید