باد شدید و گرد و غبار تا چهارشنبه مهمان کشور

  • اجتماعی
  • یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۲۵
    کد خبر :908564

کارشناس هواشناسی گفت: وزش باد شدید و افزایش توده‌های گردوخاک و گردوغبار تا روز چهارشنبه مهمان بسیاری از شهر‌های کشور است. به گفته کارشناس هواشناسی هم اکنون دید افقی در بسیاری از شهر‌ها از جمله قم، البرز، سمنان، تهران و اصفهان کاهش یافته و در برخی از شهر‌ها از جمله دماوند به ۳تا ۴ کیلومتر رسیده که در این خصوص هم اطلاعیه و هشدار‌هایی صادر شده است.

کارشناس هواشناسی گفت: وزش باد شدید و افزایش توده های گردوخاک و گردوغبار تا روز چهارشنبه مهمان بسیاری از شهرهای کشور است.

آقای امیر حسین نقشینه گفت: با توجه به افزایش توده های گردوخاک و تشدید وزش باد شدید امروز سازمان هواشناسی تا روز چهارشنبه هشدار در سطح زرد صادر کرده که این وضعیت زمینه ساز کاهش دید افقی و افزایش شاخص آلودگی هوا می‌شود.

به گفته کارشناس هواشناسی هم اکنون دید افقی در بسیاری از شهرها از جمله قم، البرز، سمنان، تهران و اصفهان کاهش یافته و در برخی از شهرها از جمله دماوند به ۳تا ۴ کیلومتر رسیده که در این خصوص هم اطلاعیه و هشدارهایی صادر شده است.

افراد به ویژه گروه آسیب پذیر باید از قرار گرفتن در فضای باز اجتناب کنند، همچنین افراد باید از استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره مطمئن شوند. توصیه می شود رانندگان از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره پرهیز کنند.

امروز به دلیل افزایش آلودگی هوا در تهران در ساعت ۸ صبح استانداری تمامی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی را تعطیل کرد.

 باشگاه خبرنگاران جوان/

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید