باخت والیبال ایران به تیم قعر جدولی

  • ورزشی
  • جمعه ۱۶ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۰۰
    کد خبر :1006529
باخت والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در دهمین مسابقه خود در لیگ ملت‌های 2023 مقابل بلغارستان قرار گرفت و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.

هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها 2023 از 13 تا 19 تیرماه با 32 مسابقه در دو شهر آناهایم آمریکا و پاسای فیلیپین پیگیری می‌شود. تیم ملی والیبال ایران از ساعت هفت صبح امروز (جمعه 16 تیر) در دومین بازی خود در هفته سوم لیگ ملت‌ها به مصاف بلغارستان رفت و با نتیجه 3 بر 2 مغلوب حریف خود شد.

مردان والیبال ایران در ست‌های دوم، چهارم و پنجم این مسابقه 25 بر 21 و 25 بر 22 و 15 بر 11 مغلوب حریف شدند، اما در ست‌های اول و سوم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 22 به پیروزی رسیدند.

ترکیب مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، علی حاجی پور و محمدرضا موذن ترکیب شروع کننده تیم ایران برابر بلغارستان در ست نخست این مسابقه بودند.

همچنین علیرضا طلوع‌کیان مربی تیم ایران در این مسابقه از محمد ولی‌زاده، پوریا حسین‌خانزاده، علی رمضانی، شهروز همایونفرمنش و بردیا سعادت در طول بازی استفاده کرد.

الکس گروز دانو ، آسپارو آسپاروهوو ، نیکولای پنچو ، نیکولای کولو ، جئورجی سگانوو، مارتین آتاناسوو و تئودور سالپاروو (لیبرو) نیز ترکیب شروع کننده تیم بلغارستان در این مسابقه بودند.

آندرا پوچر از ایتالیا و فرانسیسکو سسپدس لاسی دنی از جمهوری دومینیکن به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت دیدار ایران و بلغارستان را برعهده داشتند.

تیم ملی والیبال بلغارستان سابقه هشت دوره حضور در بازی‌های المپیک را در پرونده کاری خود دارد که در سال 1980 در مسکو موفق به کسب مقام نایب قهرمانی و مدال نقره شده است.

مردان والیبال بلغارستان از سال 1949 که برای نخستین بار در رقابت‌های قهرمانی جهان شرکت کردند، تاکنون در 19 دوره حضور داشتند و مقام دومی و مدال نقره سال 1970 بهترین عملکرد آن‌ها در این رقابت‌ها است. تیم ملی والیبال بلغارستان در چهار دوره نیز به مقام سومی جهان دست یافته است.

ملی‌پوشان والیبال این کشور همچنین مدال برنز جام جهانی سال 2007 را نیز در پرونده افتخارات خود دارند.

تیم ملی والیبال ایران با امتیاز فدراسیون جهانی و به دلیل کارشکنی ‌آمریکایی‌ها رتبه جهانی خود را فریز کرده است و نتایج دیدارهای هفته چهارم با حریفان در آن نقشی نخواهد داشت.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 3:30 دقیقه بامداد روز یکشنبه 18 تیرماه در سومین مسابقه هفته سوم لیگ ملت‌ها در آناهایم برابر آرژانتین صف‌آرایی می‌رود و در کمتر از 20 ساعت بعد، در آخرین مسابقه خود به مصاف کوبا خواهد رفت.

فارس 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید