جدیدترین اخبار
22 خرداد 1399 ساعت 14:25 اجتماعی کد خبر :721971
برای چاپ کلیک کنید

این ۵ مرد گروگانگیران طلایی مشهد هستند!/ عکس

مهرداد که تجهیزات پلیسی به همراه داشت به بهانه‌ای واهی از مرد ۶۰ ساله خواست تا سوار خودروی جیلی شود، اما او مقاومت کرد که به چه جرمی باید همراه آنان برود؟! در این هنگام «بلبل» با دست محکم به قفسه سینه مرد تاجر زد و سپس با زدن شوکر به بدن مرد طلافروش او را به زور درون خودرو انداختند و در حالی که مسعود (یکی دیگر از تبهکاران) رانندگی آن را به عهده داشت به طرف کوهسنگی به حرکت درآمدند…

برق طلاها، چشم کارمند آزمایشگاه عیارسنجی را گرفته بود تاجر ۶۰ ساله افغانستانی از مدت‌ها قبل به آزمایشگاه آنان رفت و آمد داشت و به نظر رسید طعمه مناسبی برای سرقت طلاست چرا که سجاد تصور می‌کرد طلا‌های این مرد تاجر به صورت قاچاق وارد کشور شده است و او پس از دستبرد جرات شکایت نخواهد داشت با این تصور نقشه شوم خود را با یکی از دوستان تبهکارش در میان گذاشت چرا که مهرداد سابقه آدم ربایی داشت و راه و روش ارتکاب جرم را به خوبی می‌دانست این نقشه شوم در یک دورهمی پنج نفره طراحی و قرار شد هر بار مرد تاجر به آزمایشگاه رفت سجاد دیگر اعضای باند را از طریق شبکه‌های اجتماعی مطلع کند، اما هر بار بنا به دلایلی موفق به دستبرد نمی‌شدند آن‌ها از دی ماه سال گذشته منتظر فرصتی مناسب بودند که شیوع کرونا نقشه آنان را نیز به تاخیر انداخت، زیرا به دلیل محدودیت‌های تردد، مرد ۶۰ ساله نیز به مشهد نیامد، اما ناگهان پانزدهم اردیبهشت، پیام سجاد به مهرداد و جواد معروف به بلبل رسید.

به گزارش خراسان،آن‌ها بلافاصله دیگر همدستان خود را مطلع کردند و به طرف بولوار امامت مشهد به راه افتادند، اما در مسیر تصادف کردند و نتوانستند نقشه خود را عملی کنند. با این حال هنوز در اندیشه دستبرد به طلا‌ها بودند. آن‌ها یک دستگاه کلت جنگی و تجهیزات کامل پلیسی را نیز تهیه کردند تا در پوشش مامور انتظامی، دست به سرقت طلا بزنند.

این ۵ مرد گروگانگیران طلایی مشهد هستند!/ عکس

آن‌ها حتی جلیقه، شوکر، بی سیم، دستبند و … خریده بودند تا این که حدود ساعت ۱۰ صبح بیست و دوم اردیبهشت دوباره پیام‌های سجاد، تبهکاران را سوار بر یک دستگاه خودروی «جیلی» در حالی به بولوار امامت کشاند که آن‌ها پلاک‌های سرقتی یک دستگاه پژو پارس را روی خودروی جیلی نصب کرده بودند. خودرو در نزدیکی آزمایشگاه عیارسنجی متوقف و بلبل پیاده شد. سجاد به بهانه همراهی کردن مرد تاجر به بیرون از آزمایشگاه آمد تا دوستانش از این طریق مرد تاجر را شناسایی کنند.

دقایقی بعد چهار جوان جیلی سوار خودروی پراید مرد تاجر را تا بولوار امام خمینی (ره) تعقیب کردند. وقتی طلافروش خودرو را در حاشیه خیابان برای ورود به مرکز خرید و فروش طلا متوقف کرد ناگهان سه جوان با پوشش پلیس کنارش قرار گرفتند و از او مدارک خواستند.

مهرداد که تجهیزات پلیسی به همراه داشت به بهانه‌ای واهی از مرد ۶۰ ساله خواست تا سوار خودروی جیلی شود، اما او مقاومت کرد که به چه جرمی باید همراه آنان برود؟! در این هنگام «بلبل» با دست محکم به قفسه سینه مرد تاجر زد و سپس با زدن شوکر به بدن مرد طلافروش او را به زور درون خودرو انداختند و در حالی که مسعود (یکی دیگر از تبهکاران) رانندگی آن را به عهده داشت به طرف کوهسنگی به حرکت درآمدند.

هنوز مسافت زیادی را طی نکرده بودند که مهرداد از مسعود خواست خودرو را متوقف کند. بدین ترتیب مهرداد پیاده شد و به سمت محل پارک پراید مرد تاجر رفت تا طلا‌های داخل خودرو را سرقت کند آن‌ها به خاطر این که مرد ۶۰ ساله مشکوک نشود خود را بی خبر از ماجرای طلا‌ها نشان داده بودند.

مهرداد حدود بیش از ۸ کیلوگرم طلا را زیر لباس هایش پنهان کرد و با پیک موتوری به خیابان بهار (محل قرار) رفت. از سوی دیگر ۳ همدست او، مرد طلافروش را در خیابان کوهسنگی پیاده کردند و به او گفتند همکارشان تماس گرفته و آن‌ها ۱۵ دقیقه دیگر باز می‌گردند. ولی تاجر ۶۰ ساله هرچه منتظر ماند کسی به سراغش نیامد! او که نگران طلا‌های داخل خودرو شده بود با حالتی مضطرب به خیابان امام خمینی (ره) بازگشت، اما از طلا‌های داخل خودرو خبری نبود به همین دلیل ماجرا را به پلیس گزارش داد و مشخص شد که ماموران قلابی به طلا‌ها دستبرد زده اند!

با توجه به اهمیت و حساسیت این ماجرا و به دستور قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارجاع شد تا به صورت تخصصی مورد پیگیری قرار گیرد به همین دلیل گروه ورزیده‌ای از کارآگاهان عملیات ویژه به فرماندهی سرهنگ محمدرضاجعفری (رئیس اداره عملیات ویژه آگاهی) رسیدگی دقیق به ماجرای تبهکاران آدم ربا را در دستور کار قرار دادند آنان در اولین مرحله از پیگیری این پرونده جلسه تجزیه و تحلیل جرم را در حضور سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) تشکیل دادند و بررسی تخصصی همه جوانب این سرقت مسلحانه هولناک را زیر ذره بین فنی و اطلاعاتی قرار دادند.

آنان همچنین با بهره گیری از راهنمایی‌ها و تدابیر سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) تحقیقات غیرمحسوس خود را از آزمایشگاه عیارسنجی آغاز کردند چرا که تجربیات ارزنده سکاندار امنیت خراسان رضوی نشان می‌داد احتمالا افرادی از کارکنان آزمایشگاه اطلاعات زمان ورود و خروج مرد تاجر را به تبهکاران داده اند. ساعتی بعد همزمان با انجام تحقیقات در آزمایشگاه رفتار‌های غیرمتعارف یکی از کارمندان توجه افسر پرونده را به خود جلب کرد چرا که او سعی داشت درباره ماجرا و بررسی‌های پلیس اطلاعات بیشتری به دست آورد.

به همین دلیل کارآگاهان او را زیر نظر گرفتند تا این که متوجه شدند با فردی به نام مهرداد ارتباط دارد. بررسی‌های متمرکز کارآگاهان درباره مهرداد نشان داد که او قبلا به اتهام آدم ربایی دستگیر شده و پرونده مفتوح در دادگاه دارد در همین حال مشخص شد برادر مهرداد نیز خودروی «جیلی» با مشخصات ارائه شده از سوی شاکی دارد.

با به دست آمدن این سرنخ‌ها بلافاصله عملیات کارآگاهان برای دستگیری مهرداد در بولوار رحمانیه مشهد آغاز شد، اما وقتی ماموران قصد ورود به منزل را داشتند او ناگهان خود را از پنجره طبقه دوم پایین انداخت تا از صحنه بگریزد، اما به شدت آسیب دید و به بیمارستان طالقانی انتقال یافت. بازجویی از مهرداد در مرکز درمانی همه زوایای پنهان این پرونده هولناک را فاش کرد، اما به دستور سرهنگ شفیع زاده، کارآگاهان با هماهنگی قاضی امانی (بازپرس شعبه ۲۰۳) دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در بیمارستان به کمین نشستند تا دیگر اعضای باند را به دام بیندازند که قرار بود به ملاقات همدستشان بروند.

گزارش حاکی است این عملیات اگرچه ۱۲ ساعت به تاخیر افتاد، اما دو تن از تبهکاران به نام‌های مسعود و محمد به محض ورود به مرکز درمانی به چنگ کارآگاهان افتادند و دستگیر شدند. بازجویی از متهمان درحالی با نظارت سرهنگ جعفری آغاز شد که گروه ورزیده کارآگاهان به سرپرستی سرگرد همتی (افسر پرونده) در ادامه این عملیات سجاد و جواد بلبل را نیز در مخفیگاه دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان تجهیزات کامل پلیسی به همراه سلاح جنگی و بیش از ۸ کیلوگرم طلا‌های سرقتی کشف شد. با اعترافات متهمان، پرونده دستبرد مسلحانه به طلا در حالی وارد مرحله جدیدی شده است که برخی اطلاعات به دست آمده نشان از جرایم احتمالی مخوف دیگری توسط اعضای این باند خطرناک دارد به همین دلیل قاضی امانی با صدور دستورات ویژه‌ای از کارآگاهان خواست دامنه تحقیقات خود را درباره دیگر جرایم احتمالی آنان گسترش دهند.

Ad

روی خط خبر

 • روایت معاون دفتر رئیس جمهور از دو مأموریت پایانی دولت
 • کارگری که 500 میلیون تومان را به صاحبش بازگرداند
 • جزئیاتی جدید از پیشرفت مذاکرات ایران و 1+5 در وین
 • مذاکرات ایران و عربستان به دور دوم کشیده شد
 • 49.5؛ رقمی که مرکز آمار برای تورم نقطه ای فروردین تعیین کرد
 • بازداشت الاغ سواران کرونایی در شهر گراش
 • مفقود شدن یک زیردریایی اندونزی حامل ۵۳ سرنشین در حین انجام تمرینات
 • استفاده از دوز استنشاقی واکسن «رازی کووپارس» در کارآزمایی بالینی
 • ششمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک-وی فردا به تهران ارسال می‌شود
 • کرونا کیانوش عیاری را هم درگیر کرد
 • روحانی: امنیت، دغدغه مشترک ایران و پاکستان است
 • انفجار بزرگ در تاسیسات امنیتی حساس در مرکز فلسطین/ فیلم
 • پیش‌بینی خاموشی گسترده در صورت تداوم افزایش مصرف
 • قیمت هر بند کاغذ تحریر در بازار بدون معامله‌ به ۷۰۰ هزار تومان رسید
 • بانک مرکزی سایت‌های فروش رمز ارز را فورا تعطیل کند/ هشدار درباره یک کلاهبرداری بزرگ
 • سکه به کانال ۱۰ میلیون تومان برگشت
 • سعید خال: رکورد ثبت فوتی‌های روزانه در بهشت زهرا طی ۵۰ سال اخیر شکسته شد/فیلم
 • بادامچیان کاندیدای ریاست جمهوری شد /طرفدار دولت فراگیرم
 • جزییات افزایش قیمت برق اعلام شد
 • زاهدی: برگزاری کنکور سراسری بستگی به شرایط شیوع کرونا دارد
 • پاسخگویی ۲۴ ساعته وزارت راه و شهرسازی به سوالات شهروندان درباره سامانه املاک و اسکان
 • رونمایی هوآوی از خودرو الکتریکی Arcfox Alpha S
 • ضرورت تمدید محدودیت‌های کرونایی برای دو هفته دیگر
 • ۸ نکته کلیدی برای درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان
 • روحانی: امریکایی ها باید دقیق اعلام کنند کدام تحریمها حذف می شود
 • بقایی و مشایی مورد عفو قرار نگرفته‌اند
 • قیمت جهانی طلا به ۱۷۸۴ دلار در هر اونس رسید
 • آغاز مذاکره برای امضای معاهده چهارجانبه هند، افغانستان، ازبکستان و ایران
 • روحانی: همه کارهای امام(ره) بر مبنای حکمت، خرد و مصلحت بود/ به ارتش و سپاه افتخار می‌کنیم
 • زمان نام نویسی مدارس نمونه دولتی تمدید شد
 • Ad