این کوسه از تاریخ ایالات متحده آمریکا با سابقه تر است/ تصاویر

    کد خبر :998327

امروزه ممکن است کوسه هایی از این گونه در آب های اقیانوس وجود داشته باشند که طی طاعون بزرگ لندن در سال 1665 و مراسم تحلیف ریاست جمهوری جورج واشنگتن در سال 1789 زنده بوده اند.

کوسه گرینلند طولانی‌ترین عمر بین مهره‌داران جهان را به خود اختصاص داده است. این حیوان آبزی با نام علمی Somniosus microcephalus می تواند تا 400 سال عمر کند که دو برابر عمر لاک‌پشت غول پیکر است که طولانی‌ترین عمر بین حیوانات خشکی را دارد.

امروزه زیست شناسان براین باورند که کوسه هایی از این گونه در آب های اقیانوس وجود دارند که طی طاعون بزرگ لندن در سال 1665 و مراسم تحلیف ریاست جمهوری جورج واشنگتن در سال 1789 زنده بوده اند.

به رغم نام خود، کوسه گرینلند تنها در گرینلند یافت نمی شود و این حیوان در فواصل بسیار دورتر در آب های غرب کارائیب نیز دیده شده است. این حیوان به نام کوسه خاکستری، کوسه گاری (Gurry)، یا کوسه اسلیپر (خوابیده) نیز شناخته می شود.

کوسه گرینلند در آب های بسیار سرد و عمیق زندگی می کند، از این رو، بسیار کمتر از گونه های کوسه دیگر مورد مطالعه قرار گرفته است. این کوسه می تواند در آب هایی با ژرفای 7200 فوت (2195 متر) با دمای 2 تا 7 درجه سلسیوس زندگی کند. کوسه گرینلند یکی از کندترین گونه های کوسه نیز شناخته می شود.

عصر ایران 

 

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید