ایمانی: کاندیداتوری جهانگیری توهین به ملت است

  • سیاسی
  • یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۶:۳۶
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: برای اولین بار جهانگیری بدعتی زشت را بنا نهاده و این توهین به رای دهنگان است.
ناصر ایمانی کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه ثبت نام آقای قالیباف مسلماً صحنه انتخابات را پرشور و گرم می‌کند، خاطرنشان کرد: ایشان رقیب بسیار جدی برای روحانی خواهد بود و قاعدتاً با حضور وی انتخابات رقابتی‌تر می‌شود و دردسر برای روحانی طبیعتاً بیشتر است.

وی در عین حال به ثبت نام معاون اول دولت در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: یک بدعت بسیار زشت توسط اصلاح‌طلبان و حامیان دولت از اول انقلاب تا به امروز با ثبت نامی که آقای جهانگیری کردند، در حال وقوع است. این به نظر بنده توهین به افکار عمومی ملت است.

ایمانی با اشاره به اینکه کسانی که در صحنه انتخابات کاندیدا می‌شوند ثبت نامشان هرگز تصنعی نبوده و به قصد رئیس جمهور شدن در صحنه حضور پیدا می‌کردند، گفت: کاندیداهاخود را برتر از دیگری می‌دانستند و تا روز پایان هم مانده‌اند. آنها واقعا کاندیدا بوده و  حضورشان نمایشی نبوده است.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: البته در برخی از انتخابات نامزدی وجود داشته که در روزهای پایانی رقابت‌های انتخاباتی  با علم به اینکه رای اش بالا نبوده و امکان موفقیت نداشته،  به نفع یک نفر یا جریان کنار کشیده است اما از ابتدا به قصد رئیس جمهور شدن آمده است.

وی  با بیان اینکه برای اولین بار جهانگیری بدعتی زشت را بنا نهاده گفت: این توهین به رای دهنگان است. ایشان تنها آمده که بلندگوی تبلیغاتی روحانی در رقابتها شود. این کار در هر جریان سیاسی روی دهد بد و زشت است اما در این میان، نامزدهای اصولگرا واقعاً به قصد رقابت و جهت ورود به پاستور آمده‌اند ولی در اصلاح‌طلبان برخی به‌عنوان نامزد پوششی یا هرچه اسمش را گذاشته اند وارد شده و رای دهندگان را به استهزاء گرفته‌اند.

ایمانی خاطرنشان کرد: آقای جهانگیری از ابتدا اعلام می‌کند قصد ندارد رئیس جمهور شود و به عنوان کمک احوال روحانی در مناظرات ورود کرده و  این توهین است. اینها یا آقای روحانی را لایق نمی‌دانند که از پس مناظرات انتخاباتی بربیاید در حالیکه چهار سال رئیس جمهور بوده و اشراف اطلاعاتی دارد یا آنکه اصلاح طلبان مشاهده کردند رئیس جمهور مستقر نمی‌تواند افکار عمومی را به دنبال خود بکشد و برایش یدک آورده اند. در دو حالت بدعتی زشت از سوی آنها صورت گرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: اگر این بدعت راه بیفتد، در انتخابات آینده هر گروه چند نفر را وارد عرصه می‌کنند در حالی‌که به غیر از یک نفر، مابقی تصنعی هستند و از اول اعلام می‌کنند که کنار می‌روند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید