ایران یخ می‌زند؛ اسامی استان‌هایی که برفی می‌شوند

    کد خبر :873341
اسامی استان‌هایی که برفی می‌شوند

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم کاهش دما در هفته آینده خبر داد و گفت: یکشنبه و دوشنبه به ویژه در نیمه شمالی کشور، شاهد یخبندان خواهیم بود.

محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گوی تلویزیونی از تداوم کاهش دما در هفته آینده خبر داد و گفت: یکشنبه و دوشنبه به ویژه در نیمه شمالی کشور، شاهد یخبندان خواهیم بود؛ این یخبندان ممکن است به محصولات کشاورزی آسیب برساند در نتیجه به کشاورزان جنوب کشور توصیه می‌شود برای جلوگیری از صدمات احتمالی به محصولات خود، تدابیر لازم بیندیشند.

وی همچنین بارش برف را از بعداز ظهر امروز برای شمال پایتخت پیش بینی کرد و گفت: بارش‌ها تا پیش از ظهر شنبه تداوم خواهد داشت.

اصغری ادامه داد: این سامانه جدید بارشی با سامانه پیشین متفاوت است و به علت سردی هوا برف روی زمین می‌نشیند.

این کارشناس هواشناسی همچنین گفت: سامانه بارشی که از شمال غرب کشور وارد شده، استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین را سفیدپوش خواهد کرد.

وی اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز در البرز و تهران نیز به نظر می‌رسد هوا تقریباً برفی باشد و همچنین در ارتفاعات با وزش باد شدید رو به رو خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند به شمال کشور سفر کنند باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و کوهنوردان بدانند که شرایط برای کوهنوردی مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه پدیده مشترک ورزش باد را در اکثر نقاط کشور خواهیم داشت بیان کرد: در کهگیلویه و بویر احمد و استان فارس نیز باید منتظر وقوع بارندگی باشیم.

اصغری عنوان کرد: در بسیاری از مناطق کاهش دما تا ۱۰ درجه را خواهیم داشت و با یخبندان طی روزهای آتی مواجه خواهیم بود.

به گزارش همشهری آنلاین، این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: سردترین بامداد ما در نیمه غربی از جمله تهران در روز یکشنبه و در نیمه شرقی روز دوشنبه صبح خواهد بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید