ایران نقشی در طوفان الاقصی نداشت

  • سیاسی
  • جمعه ۱۲ آبان ۱۴۰۲ ۱۸:۰۷
    کد خبر :1030892
نصرالله

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان کمی پیشتر آغاز شد که این نخستین سخنرانی وی از آغاز عملیات مقاومت موسوم به طوفان الاقصی است و محافل مختلف منتظر این سخنرانی مهم هستند.

به نقل از ایسنا، سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: نبرد طوفان الاقصی در بیش از چند جبهه و چند میدان کشیده شده است.

وی عنوان داشت: نیروی واقعی ما در ایمان، بصیرت، آگاهی، پایبندی عمیق نسبت به آرمان و آمادگی گسترده برای جانفشانی از سوی خانواده‌های شهداء است.

سید حسن نصرالله با تسلیت و تبریک شهادت نیروهای لبنانی و فلسطینی در مقابله با رژیم صهیونیستی، به آیاتی از قرآن اشاره کرد که تاکید بر جایگاه شهداء دارد و خاطرنشان کرد که این شهادت بر آنها گوارا باد.

وی عنوان داشت: به مردم اسطوره‌ای غزه، به مردم غزه درود می‌فرستم که خانواده‌هایشان را از زیر آوار بیرون می کشند اما فریاد می‌زنند که فدای مقاومت باد. زبان از بیان بزرگی و ایمان و پایداری و صبر این مردم قاصر است.

دبیرکل حزب الله گفت: اگر بخواهیم به دنبال یک نبرد کاملاً مشروع بگردیم، هیچ نبردی همچون نبرد با صهیونیست‌ها نیست. نبرد با صهیونیست‌ها در سطح اخلاقی و شرعی هیچ مشکلی ندارد.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: تشکر و درود ویژه‌ای را به نیروهای عراقی‌ و یمنی‌ می‌فرستیم که وارد این نبرد مبارک شده‌اند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های اشغالگر از سال‌ها قبل هستند بدون آنکه کسی کاری برای آزادی آنها کند. همچنین، نقض‌ها و خشونت‌هایی که مسجدالاقصی در معرض آن قرار دارد، در تاریخ معاصر بی سابقه است.

وی افزود: در سایه طرح‌های جدید شهرک‌سازی‌، خطرات متعددی کرانه باختری را تهدید می‌کند. بیش از دو میلیون شخص از ۲۰ سال قبل در محاصره شدیدی در غزه قرار دارند، بدون آنکه کسی کاری کند.

وی اظهار کرد: اوضاع سال‌های اخیر در فلسطین بسیار شدید بوده است، به ویژه با این دولت تندرو، احمق، کودن و وحشی.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: پرونده‌های مهم برای فلسطینی‌ها پرونده اسیران، قدس، محاصره غزه، طرح های شهرک سازی جدید در کرانه باختری است.

وی افزود: مساله فلسطین و آنچه که در فلسطین رخ می‌دهد، به دست فراموشی سپرده شده بود و در پایین ترین درجه از توجه جهانیان قرار داشت و در مقابل، سیاست دشمن گستاخانه‌تر شده بود.

سید حسن نصرالله گفت: باید رخدادی صورت می‌گرفت تا مساله فلسطین اشغالی را به عنوان نخستین مساله در جهان مطرح می‌کند و بدین ترتیب عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر رخ داد.

دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که تصمیم‌گیری و اجرای عملیات طوفان الاقصی صد در صد فلسطینی بوده است و عاملان این عملیات، آن را از همگان مخفی نگه داشته بودند. عاملان این عملیات، طوفان الاقصی را از گروه‌های فلسطینی و از جنبش‌های محور مقاومت مخفی نگه داشتند و محور مقاومت از مخفی نگه داشته شدن این عملیات ناخرسند نیست. محرمانگی مطلق باعث تضمین موفقیت این عملیات از طریق عامل غافلگیری شگفت انگیز شد.

وی افزود: نبرد طوفان الاقصی با تصمیم‌گیری و اجرای آن توسط فلسطینی‌ها و عدم اطلاع کسی از آن، ثابت می‌کند که این نبرد کاملاً فلسطینی است. تصمیم‌گیران واقعی این نبرد، فرماندهان مقاومت و نیروهای مقاومت و مجاهدان مقاومت هستند.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: طوفان الاقصی یک زلزله امنیتی، نظامی، سیاسی و روانی برای رژیم اشغالگر ایجاد کرد. این نبرد آثار خود را در حال حاضر و آینده رژیم اشغالگر برجای خواهد گذاشت.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: نبرد طوفان الاقصی ضعف و سستی اشغالگر را برملا کرد و اینکه واقعا اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است.

وی افزود: ایالات متحده برای حمایت از این رژیم شتافت؛ رژیمی که به لرزه افتاده است. آمریکا حمایت کرد تا این رژیم مجدداً بر روی پاهای خودش بایستد و هوشیاری‌اش را بازیابد و از آن حفاظت شود. شتاب زدگی آمریکا برای کمک به رژیم اسرائیل، سستی و ضعف این رژیم را برملا کرد.

وی افزود: از روزهای نخست، اسرائیل از آمریکا سلاح‌های جدید خواست؛ پس آیا این دولت قدرت‌مند است و توانایی ایستادن بر روی پاهای خودش را دارد؟ با وجود کمک‌های آمریکا، اما این رژیم تا به الان نتوانسته است ابتکار عمل را در دست بگیرد.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: طوفان الاقصی برای مرحله‌ تاریخی جدیدی از نبرد با دشمن و سرنوشت مردم فلسطین و ملت‌های منطقه و کشورهایشان پایه ریزی کرد.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم عملیات طوفان الاقصی یک تصمیم خردمندانه و شجاعانه و درست در زمانش بود و شایسته تمام این جانفشانی‌ها را دارد.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: از ساعات نخست عملیات طوفان الاقصی مشخص بود که این دشمن گیج و گنگ شده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد که دولت‌های اسرائیلی از تجربه‌های خود با جنبش‌های مقاومت در لبنان و فلسطین عبرت و درس نمی‌گیرند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: از مهم ترین اشتباهاتی که اسرائیلی‌ها مرتکب شده و همچنان مرتکب می‌شوند، این است که اهداف بزرگی را برای خود مطرح می‌کنند که نمی‌توانند آنها را محقق کرده یا به آنها برسند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: دشمن اسرائیلی اشتباهی را تکرار می‌کند که در جنگ سال ۲۰۰۶ مرتکب شد و اهداف بزرگی را برای خود مطرح کرد که در نهایت مجبور شد از آنها کوتاه بیاید.

وی افزود: هر ارتشی که برخی جنگنده‌ها و موشک‌ها را داشته باشد می‌تواند کاری را که ارتش اسرائیل در غزه کرد، انجام دهد؛ اما ارتش اسرائیل هیچ دستاورد میدانی را رقم نزده است.

نصرالله گفت: دشمن اسرائیلی از انجام عملیات گسترده در غزه حذر می‌کند چرا که ترسو، ناتوان و شکست خورده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید